Kahjurlus

Avastasin vaarikatest lontis uusvõrsed.

 

Külaliseks osutus vaarika-varrekärbes. Munadest koorunud vaglad on tunginud noorde rohtsesse võrsesse, kus algul teevad sirge pikikäigu koore all, seejärel aga rõngaskanali kaudu võrses laskuvad spiraalselt allapoole. Umbes vaarikate õitsemise ajal väljuvad vaglad vaarika võrsetest, laskuvad mulda ja talvituvad selle pealmises kihis kookonites. Kõige inimsõbralikum tõrje on juuni algul või miks ka mitte varem; kahjustatud võrsed madalalt välja lõigata ja põletada. Seda ma käisingi vahepeal tegemas ja huvitav, huvitav – määrisin oma käed selle tegevuse juures lillakaks. Oleks nagu marju korjanud. Keemilist tõrjet ma tegema ei hakka. Kuigi on öeldud, et pritsida Mavrik 2F-iga  või NeemAzal T/S-iga. No mida, kui nad asuvad varre sees.

Kahjurlusest mul puudus kätte ei tule. 25-30 aastat vanad punase sõstra põõsad kannatavad klaastiiva kahjustuse all. Hea, et naabril neid istutatud pole. Muidu jääks ma süüdi kahjurluse soosimises. Tegelikult võitlen küll varte välja lõikamise abil, kuid siin tuleb halastamatud meetmed appi võtta – välja juurida, põletada ja uude kohta uued istutada. Peale saagi koristamist, mis tõotab sel aastal rikkalik tulla, ma seda teengi.

Sekka koledaid pilte ka

Sõstra- klaastiiba mul ikka jätkub. Kahjustatud oksi on vaja välja lõigata  õitsemise algusest alates iga 15-20 päeva tagant ja kohe põletada. 

Salajane kahjurlus…

Aga kevad näitab oma külma ja tuulist nägu. Ei suuda mind sugugi soojast toast välja meelitada. Hommikul küll käisin ettevõtluskeskuses, kuid eksisin riide valikuga. Oleks tulnud talvisemalt mõelda.

Tuleb hakata kiviktaimla plaani joonistama. Või hoopis rabarberi kooki tegema. Vabadus valida.

Comments on: "Kahjurlus" (1)

  1. Selle aasta jaanituli tuleb võimas 😉 ,,,, Ja mina eelistaksin ikka rabarberi kooki teha!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: