Enamasti vihmas

Vihm põristab vastu katuseplekki. Sadu on tugev. Mõnus on olla soojas ja kuivas toas. Kaitstuna.

Eilse päeva võib  kordaläinute hulka lugeda, kuna tehtud sai ära suur töö. Ikka selline, mis kolm aastat järjekorras on oodanud kannatlikult. Suur mullahunnik aia taga sai laiali aetud ja tassitud. Alguses pöördusin sellise riistapulga poole

Külamees oli lahkelt nõus aitama. Pool  aiatagust mullahunnikut ajas kopp laiali, poole jätsin enda musklitele. Vedasin aeda üle kümne kärutäie mulda. Aia taha samuti. Lükkasin laiali, rehitsesin, silusin.

 Ega ei plaaninud nii palju teha, kui tegin. Tehes ei saa pidama. Et ma vihmas ja poolhämaras tööd vihun teha, on juba traditsiooniks saamas. Riided olid täiesti läbimärjad, jalanõud savikast mullast rasked ja sopased. Aiatagune sai ilus. Peaaegu sain tehtud. No pimedaks läks. 

Aegajalt tuleb endale meelde tuletada, et olen naine. Nõrk naine. Habras. Õrn. Hoitav, kaitstav.” Kas aitan mantli selga? Ma tassin su kotti, ridikül jääb sulle.” “Ma maksin maksud ka ära. Kui palju läks, pole sul vaja teada.” Oot, ma teen selle ise, lilleke. Sul pole vaja end vaevata. Istu ja puhka nii kaua.” Oo, jee. Unistused on ikka ilusad küll. Kohe kergem hakkab. Eile näitas üle-üle-üleaedne mulle suurte kivide vedamise käru. Ise oli teinud. No. et mul võiks ka selline olla. Kergem oleks. Seda muidugi.

Täna on kondid kanged, käed valutavad. Aga rahulolu jälle sees. No see on see, kuidas keegi…

Tiigis õitsevad vesiroosid. Neid on palju. Eile otsisin meie park-metsast ööviiuleid. Naaber ütles küll, et neid päeval ei otsita, nimigi ütleb, et mängivad öösel. Leidsin ikkagi. Vähe küll, aga siiski. Varsti saabub jaaniusside otsimise aeg. Neid siin ümbruses on ikka olnud.

Mändide alla asutas ennast elama tarn.

Päris elegantne.

On kurerehade õitsemise aeg.

 Viljatu kurereha hoiab hästi vormi.

 Pojengid on viie tähtsama lille hulgas kasu ja õnnistuse pärast, mida nad omanikule toovad. Tähistavad rikkust ja au. Õitsemise ajal suurt varandust. Ohoo! Varsti on oodata valgete rikkalikku avanemist. Sümboliseerib ka armastust. Aia edelaosas aitab parandada suhteid. Kirjas kõik aia feng shui raamatus. Mulle on alati unistada meeldinud, sellest ma elan. Ja kui kirjutavad ning annavad lootust ka, siis…tuleb uskuda.

Täna tuleb aeg-ajalt välja päike.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: