Taas oma aias

Peale pühi tuleb hakata puhkama, st oma aias tööle. Mõnuga.

Terve eilse päeva ei olnud meil elektrit. Ühendati liine.

 Esialgu on kõrgepinge liini traadid veel lösakil maas. Post, mida ma endale ihaldan, on veel poolviltuselt püsti. Elektri puudumine oli väga kasulik ja tervendav; ma ei saanud arvutis istuda, polnud suurt midagi süüa ja lõpuks ometi sain kohe aeda tööle minna. Rahulolu laks jälle käes.

No nii, siit ta nüüd läheb:

 Täiesti ajalooline moment. Varesed võivad nüüd rahulikult edasi elada; ükski neist enam kõrgepingeliinide tõttu taevastele jahimaadele minema ei pea.

Aga aias käib oma elu. Suur ebajasmiini põõsas värava juures ilmutab täisküpsuse saabumist kroonlehtede langetamisega. Maja juures on

  täisõites kollaste lehtedega Àureus` ning maja teise nurga juures hakkab õitsema

 topeltõieline ebajasmiin. Lõhna jätkub kauemakski.

 Päris armas on maadjas enelas – ümar ja õrn valgete õitega  põõsas.

Vahel kujundab loodus ise mu aeda ja seda mitte halvasti. Roomav metsvits on selle koha leidnud täiesti iseseisvalt ning nüüd ulatub ta otsapidi juba vette.

Tiigi kaldalt leidsin ärasöödud vähi jäänused. Siis ka nendega on asi nüüd ühel pool. Mingil on olnud tõeline pidusöömaaeg. Naabri Maie ütles, et nende tiik tehti märksa varem tühjaks ja ta on lausa näinud seda elukat. Rahu selle ameerika naaritsaga, kalu pole mõtet enam tiiki tuua.

Täna võtsin ette lõkkeaseme puhastuse. Ära sai viidud 8 kärutäit tuhka, mis näitab vaid seda, kui laisk ma pikka aega olen olnud. Lõkkease lõhnas nagu vana suitsusaun.

Peale muru niitmist tundus kõik nii ilus ja puhas. Loojuv päike viskas pikki varje aeda. Ebajasmiinid lõhnasid võrgutavalt.

Aga eile sai külastatud naabri aeda. Ülevalt rõdult oli kõige parem vaade

 Muru sisse on jäetud niitmata ala spetsiaalselt, moodustunud on ristikheinatuttide peenar. Armas.

 Tiigi ääres on suured ja võimsad hostapuhmad. Tiik ise ootab aga minu vesiroose külakostiks. Kaldalt viib trepp vette. Seda ihaldan jälle mina. Kahju, et treppe samamoodi ei saa paljundada, kui vesiroose. Ja kamingi kuluks ära. No ütle siis seda naabri kadedat pilku, kõike on kohe teise aiast vaja ihaldada. Lase teine veel aeda sisse. Aga mustikakasvatuse ma teen küll järele. Maie mustikapõõsad olid nii paksult marju täis, et ajas tõelise marjaisu peale. Minu omad kiratsevad kuuseheki lahjas tsoonis. Vaja kohta muuta ning mõni juurde osta.

 Naabri kiviktaimla maapealne elu.

Järjekordselt on soojad sumedad õhtud, mis lõhnavad suviselt. Hommikuti on paks kaste maas.

Comments on: "Taas oma aias" (6)

 1. Paistab, et teie kandis on kõik suured aiafanaatikud.

  • mariaias said:

   Tänan tähelepanekute eest. Tegin kergeid korrektiive, muidu võib pahasti minna.

 2. Kuhu sa selle tuha kõik peitsid, mis lõkkeasemelt tuli? Mul on pidevalt see proble, et pole kuhugi panna, viimati kui kaminat tühjendasin, panin kotiga prügikasti.

  • mariaias said:

   Saladuste avaldamine siis. Üks kärutäis läks päevaliiliatele alla, kuna nendel parasiteerivad ussikesed ei armasta tuhka. Üks läks lähiümbrusse, kuna muld seal liiga raske ja happeline. Üks läks tikratele, sest ka nende parasiidid ja jahukaste ei armasta tuhka ning ülejäänu läks minu hiigelsuure kompostihunniku peale. Loodan suuri kahjusid tigude rindel. Lõkkeaseme põhi oli peaaegu muld, kuna kaevasin sügavusse. Panna võid ka ploomidele – kõik luuviljalised armastavad tuhka ja sammaldunud kohtadele murus. Tekkida võivad muidugi probleemid niitmisel, kui on kuiv – tolmab. Kevadel-talvel köögiviljamaale, sest aegamööda muld muutub happelisemaks. See neutraliseerib. Peale selle on tuhk väetiseks, eriti kaaliumväetiseks.

 3. Mink on Ameerika naarits, süüdistad Euroopa naaritsat vist ilmaasjata, see on väga haruldane loomake

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: