Täiskuul

lasub süü, et taevas tähti ei näe. Valgustab sutikas nii kõvasti, et kogu taevas on valge. Kas ta siis tõesti ei tea, et mõni paneb tugevad lootused langevatele tähtedele, et oma elu-olu parandada. Juba mitmendad hilised tunnid on terrassil asuv lamamistool mu päralt, et taeva tegemisi jälgida ja maapealsetega kokku viia. Hästi rahustav on. Peaaegu nagu meditatsioon. Tegelikult ongi, kus lased kõik oma mõtted lahti, lõdvestud ja sulad häältesse, lõhnadesse, ümbritsevasse. Mäletan aastaid tagasi, kus naabrinaise Irma aias kamina ees tõsise vaatluse ette võtsime ning taevasse vahtisime, nii et kaelad kanged. Lõpuks sai pinkide peale pikali visatud, et liialt end mitte vaevata selle tegevusega. Kogenematutena läks kogu aur sellele, et näe, näe, langeb… selle asemel, et kohe maiseid asju soovida. Eks mõnele saime ikka pihta ka oma soovidega, muidu ilmselt ei omaks praegu paremaid positsioone vaatlusteks. Ikkagi lamamistoolis.

Eilne rahvarohke pidu aias näitas ära kitsaskohad – konarliku pehme muru ja õrnad toolid kui butafooria. Üks pidu veel ja pinkidega võib igavesti hüvasti jätta. Miks nad siis üldse tehtud on sellistena? Muru loometöös on oma panuse andnud vesirotid ja mutid – kõvad kujundajad aias. On hakanud jällegi nende pealetung, seda eriti metsapoolsest kraavikaldast. Peab hakkama minki tagasi posima. Istumiskohana oleks aga üks konkreetne pinnas pinkide all kõige parem lahendus, siis ei vajuks pingi jalad sügavusse. Niita oleks ka parem – ei peaks toole edasi-tagasi lohistama.

Üks eilse päeva peategelastest tundis end aga väga hästi.

Mis elul viga, kui kohal ka Tartu imetilluke ja lõbus vanaema ning vanaisa, kelle omamise eelisõiguse eest tasub sama vana tädipojaga tõsised lahingud maha pidada. No, et kelle oma tegelikult. Elu on ikka üks tõsine värk ka ja omandisuhted olgu varakult klaarid.

Aga tänane ilm kipub olema vihmasevõitu ja pime. Välja jälle ei kipu. Huvitav, viimasel ajal on aina kohalik ilm süüdi selles, et aias tööd teha ei saa. Näe, naabri kohal näikse isegi taevas ilusam olevat, trimmerdab teine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: