Kurtidele kõrvadele

Karju appi või tee, mis tahad, lollus laseb samas vaimus edasi. Rohkem ringi vaadates, siis näed, et ega siin polegi õieti enam õigeid puid järele jäänud. Pea kõik on ühte nägu. Tallinna maanteel siis sellised ja veel hullemaidki oli.

 Varem lõigatud. Võiks ju lõikamistest järeldusi teha, kuid näha, niipalju oidu pole. Need pole üksnes vanadusest nii, vaid lõikamistest samuti. Mis neist üldse enam pidada.

 Pärnatulbad Jõe tänaval. No ikka väga julm vaatepilt. Aga väga moodne.

 No need pidid hästi taastuma Aaspõllu järgi. Mina tean, et ka nende jämedalt võetud latvadest lähevad mädanikud sisse. See kõik võtab muidugi piisavalt kaua aega ja vahepeal jõuab juba uus valitsus pukki minna.

 Viljandi maanteel, mõned on veel jäänud, kuid eks lähevad needki.

 See pole õunapuu, vaid linna kaharus. Huvitav, mis tast üldse käppida, haljasalal oli ta jaoks ruumi küll. Vähemalt pole tulbastatud.

 Veel üks linna iludus, varem saagi näinud. Teiste saatuskaaslastega võrreldes näeb täitsa kobe välja.

  Välja tänavaga on aga ka asi ühel pool, nõu problem. Kahju, et pilt suht kehva välja tuli. Mõne aasta pärast võime kuulutada, et puud olid vanad, haiged ja koledad, tuleb maha võtta. Praegu saame aga raha sae töö eest välja maksta. Huvitav, mis firma selle oma tasku paneb?

Järelpärimisele vastust võib veel 2,5 nädalat oodata, siis tiksub kohustuslik aeg täis. Enne jõuame veel tublisti meie ühist elukeskkonda kahjustada, südame- ja koolitunnistus annavad selleks täieliku loa. Mind paneb ikka ja jälle siiralt imestama, kuidas teised kaastöötajad vallavalitsusest midagi ei ütle, ei näe. On olemas keskkonnaspetsialist, vallavanem, ka haljastaja. Mõni hoiab oma nahka, mõnel täiesti suva, kas mõni tõesti arvab,et kõik on ok?

Luua keskkonnakaitse õpetaja Keppart andis ka oma hinnangu piltide järgi, kuid mis ta ikka teha saab. Vaid tõdeda täielikku asjatundmatust linnavalitsuse poolt ja mulle jõudu soovida võhiklikkusega võitlemises. Võin veel seda lisada, et reedel tegin uue, põhjalikuma ja korrektsema pöördumise (emotsioonideta) nii vallavanema kui ka sekretäri poole. Vallavanem vastas koheselt, et haljastusspetsialist ei jäta vastuseta, kuid näha on, et probleem pole ilmselt õieti jutuks tulnudki või on suudetud vallavanemale kott pähe tõmmata. Väljendust võib ju vabandada, kuid mõte jääb samaks. Kuid ma tunnen esmakordselt, et mul on vastik läbida Rapla tänavaid.

Olgu nende tegemiste ja näitamistega kuidas iganes ja päästetavaid linnapuid on ka päris vähe järgi jäänud. Teisalt tunnen ma siirast heameelt iseenda üle ja olen tänulik, et mul on olemas südametunnistus, õiged teadmised, ilumeel ja tahe õigete asjade eest seista. Ma tunnen siirast heameelt selle üle, et ma pole siin ilmas üksi niimoodi mõtleja. Ma tunnen siirast heameelt, et mul on mõttekaaslasi, kes suhtuvad avatud südamega loodusesse, näevad ilu ja oskavad seda hoida. Ma võin näiliselt võimutsemisele alla jääda, aga tegelikult olen oma sisemuses tohutult võitnud. Ja kes on praegu peal oma tegusid ja võimu näitamas, mul on tast päris hale. Olles sügavas egos sees ei mõista ta veel kõiki tagajärgi. Kuna tal pole õiget suhet ei looduse ega ilumeelega, toimetab ta just nii, nagu ego talle ette dikteerib. Seda, mida ta kahjustab on praegu väga palju. Peale silmaga nähtava veel ka energeetiliselt. Linnas puudub hooliv vaim, kõik on katki ja puruks. Miski pole seda praegu kokku liimimas, kuid küll see aeg ka tuleb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: