Püüe mõista

Tuleb tahtmine tsiteerida Eckhart Tollet. Leidsin midagi enda jaoks olulist ja tabavat.

Nii kaua kui mäletame, on lilledel, kristallidel, vääriskividel ja lindudel olnud inimhingele eriline tähendus. …Kui inimeste tajud jõuavad teatud tasemele, suudavad nad tunnetada elu jumalikku olemust, seda igas olendis ja eluvormis olevat teadvust või vaimu, näha selle ühtekuuluvust nende oma olemusega ning armastada seda siis kui iseend. Kuid enne selle juhtumist näeb enamik inimesi vaid väliseid vorme, adumata sisemist olemust, nii nagu ei aduta ka enda sisemust olemust, samastudes vaid oma füüsilise ja psühholoogilise kujuga….

…vastsündinud eluvormid: imikud, kutsikad, kassipojad, talled ja teised. Nad on haprad ja õrnad, nad pole veel materiaalsusesse kindlalt kinnistunud. Neist kumab veel ebamaist süütust, armsust ja ilu. Nad vaimustavad isegi üsna tundetuid inimesi.

Järelikult, kui oled ergas ja vaatled mõnd lille, kristalli või lindu, ilma seda mõttes nimetamata, saab sellest sinu jaoks aken maailma, millel pole vormi.Tekib sisemine, olgu või väike avaus vaimuilma. Just seetõttu ongi need kolm valgustunud eluvormi mänginud iidsetest aegadest peale nii olulist rolli inimteadvuse arengus. Meenutagem, et juveel lootoseõies on budismi keskseks sümboliks, valge lind – tuvi – kujutab aga kristluses püha vaimu. Nad on ette valmistanud pinnast planetaarse teadvuse sügavamaks nihkeks, mille inimliik läbi peab tegema. “

Kõik, mis kajastub su mõtteis, kajastub sind ümbritsevas. Kui vaatled lille ja näed seal midagi enamat, hakkad mõistma ümbritsevaid toimimisprintsiipe paremini. Siis ei torma sa elu hävitama, vaid jälgid rikastumise mängu ja oled tänulik. Vaadates lille ja mõistes, võid endagagi sõbraks saada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: