Tehtud, nähtud.

Olen kui saunast tulnud, selline tunne on. Kohe ei oskagi siia midagi kirjutada. Kuidas sa ütled, et hästi läks, ei kokutanudki. Et mis see nüüd tegelikult oli siis või? Et kas sa ikka tead ka üldse midagi, et teiste ette julged targutama minna. No vat nii jah. 

Tegelikult on see üks eneseharimise, enese tundma õppimise, eneseväljenduse ja oma mõtetes selgusele jõudmise koht. Hästi palju korraga. See on see, mida saad läbi teistele andmise. Lõppude lõpuks pole see ju võõras ala. Kui rääkima hakkad, oled sina ise ja igasugu kompleksid kaovad. Räägid seda, mida tead ja power-point on suur abimees. Peaks ütlema, arvutiajastul on mitmeid eeliseid. Saad sõna ja pildi kokku viia ning kogu juttu niimoodi ilmekamalt edasi anda. Ennevanasti oli asi kehvem. Jutt võis olla väga hea, kuid ülejäänu võidi jätta oma fantaasia viljaks. Mäletan väga neid kordi, kui kunagi ammu käisin loenguid kuulamas. Kuidas ma olin näljas piltide järele ja tahtsin aina rohkem ja rohkem kogeda. Aga see viga on mul vist ikka siiamaani juures.

Keset külma ja lund tuleb lausa vajadus lillede, lõhnade, värvide järele ja sellepärast ilmselt mul nii tänuväärt publik oligi. Ja ise võid sellest samuti vaimustuda ning hasarti minna. Loengu pidamisel on üks eelis veel: nad on tulnud sind kuulama ja sa võid takistamatult rääkida, keegi ei söenda vahele segada ning võid lõpuks ometi oma mõtted lõpuni välja öelda. Katsu seda teha muidu naiste vabas ringis. Nii pikalt sa küll löögile ei saa.

Jätkuvalt olen ma tänulik maja pererahvale, ääretult soe suhtumine. Siin on kohe järelemõtlemise koht.

Tuleb hakata järgmist loengut ette valmistama, see nii lihtsalt ei käi. Siis ma söendan ehk küsida ka, kuidas ma neid tegelikult aidata suudan ja millised on nende ootused. Päris põnev kogemus.

Comments on: "Tehtud, nähtud." (9)

 1. No vaata kui tore:) Inime peab ikka ajama seda asja, mis talle kõige hingelähedasem on.
  Mitu rahvast kokku said?

  • Neid oli 18. Rohkem poleks sinna hästi mahtunud. Või õigemini, oleks veidi ebamugav olnud. Täiesti arvestatav publik. Rõõmustab, et on ikkagi aiahuvilisi ja mind on usaldatud.

 2. Meid oli jah päris palju ja loodetavasti jäid kõik ka rahule! Mina jäin, tänan veelkord!

 3. Kui mul õnnestub vahepeal rikkaks saada, siis ma tellin sinult kindlasti kevadel selle teeäärse kurvi kujunduse, millest kord rääkisin! Juhul kui sul aega on muidugi 🙂

  • Tuleb välja, et selleks, er rikkaks saada, tuleb seda kõigepealt teistele soovida. Täiesti minu huuga-puuga seaduste järgi vastav. 🙂

 4. Nojaa, soovi mulle rikkust, siis jagub sullegi! 😉 Tegelt oleks majale ostjat vaja, nii umbes aprillis hiljemalt, siis saaks kõik jonksu – meie saaksime teise maja valmis ja sina saaksid siin ühe korraliku tööotsa 🙂

  • No, selle ostja leiad sa nagunii ja seda va puru on sul ka alati olnud. Pigem räägi kohe asjast, siis saan täpsemalt omi plaane teha.

 5. Õnneseen said:

  Nii palju. Küll mul oli kahju, et tulla ei saanud, no ei jõudnud üks mees õigeks ajaks koju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: