Valikutest

Mõtlen siin juba mõnda aega, et kõik on ikka kõigega seotud ning ühesuguste reeglite järgi toimiv. Et mis see tegelikult tähendab või? Seda, et kõige raskem on teha valikuid. Kõige raskem on teada saada, mida sa ise tahad. Kui teada saad, läheb kõik ludinal. See, mida sul pole, leiab su juurde tee. No miks ei tea sa, mida tahad? Vahel on raske valida, kuna sa tead liiga vähe, vahel sellepärast, et tead jälle liiga palju. Enamasti arvad, et asi ei õnnestu, kardad riskida. Puudub julgus midagi muuta. Lihtsam ju koti peal edasi magada, kuigi kõrred torgivad külje all. Siis jälle tahad kõike korraga ja palju. No ja siis jälle tahad üks kord ühte, teine kord teist.  No kuidas saab nii universum sulle sinu soove täita? Või arvad sa täis ateisti ja materialistina, et sinu mõtted on vaid sinu koluga seotud ja saavad lõpuks pihuks ja põrmuks? Nojah.

No, et millega see jutt kõik seotud on või? Kasvõi aiakujundusegagi. Tead sa ikka, mis aeda või paradiisi sa enda jaoks tahad luua? Enamasti käib killuke siit ja teine sealt, kuni pott saab putru täis ja ajab üle ääre. Õnneks on see rõõmudega täidetud ja veadki sulle päris kallid.

Ja veel, kui oled midagi soovinud, siis julge ka vastu võtta. Viimasel ajal ei jäeta aega ümber mõtlemisekski.

Comments on: "Valikutest" (5)

  1. Kirjutaja Ka said:

    Näib, et Sul terendub kusagil mingi uus väljakutse. Tegelikult ei saa arugi, kas räägid oma isiklikust maatükist oma kodu ümber või millestki globaalsemast vaimses sfääris. Aga otsustada on alati raske, ehk veidi kergem siis, kui Sinust ei sõltu keegi peale sinu enda. See, mida sa ei taha, tuleb su juurde – nii ka öeldakse. Aga kui see kord juba tuli, on sellel mingi kindel põhjus, juhuslikke asju pole olemas.

    • Sul on päris hea nina. Aga valikute jutt käib päris mitme asja kohta ja aia võrdlus sobib sellesse ka. Iga mõtte ja sisemise otsusega kujundad oma elukest. Iga mõte on soov, ka see, kui ütled, et seda ma ei taha. Siis on ta su negatiivne soov, mis tõesti su juurde jõuab. Tead, see pole niisama huuga-puuga jutt, see on toiminud mu elus täiega. Oma mõtetel tuleb silma peal hoida. Aga praegu on mul periood, kus tuleb oma soovitu kohta otsus teha. No tuleb ikka ettevaatlik olla soovimistega või omaenda valikutega. 🙂 Ohtlik värk.

  2. …samas on see ka ju rõõm kui tead sisemas et on alati võimalik valida parim, iseasi muidugi on õppida seda kuulma, mis on parim. Vahel on ka usalduses küsimus. Aga head kuulamist, ja ikka teelolemise rõõme ka läbi näiliste ja mittenäiliste ohtude.

    • Ja enamus ohud ongi vaid näilised. Ja kes ütleb, et kõik siin elus peab õnnestuma. Vahel võib ju vaid proovidagi, kas sobib või mitte. Põhiline on elususe tunne ja rõõm liikumisest. Tänan sind!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: