Kevadhommikul

Päike on hakanud virgalt tõusma ja esimesed kiired kuldavad maad minu jaoks vaata et liigagi vara. Aga ega und ka enam pole. Valged kasetüved ja leevikeste punased kõhualused löövad päikese käes eriliselt särama. Lindude sädin käib varahommikust peale ja viisijupid on päris mitmekesised. Lumi aina kahaneb ja tiigid-kraavid on vett täis. Mis seal õues tegelikult toimub, päris aimu polegi, sest mind on jälle tabanud paras pouslak. Palavikuga ja puha. Õnneks on mu lugemistes plaan täidetud, nii et hullu pole. Loodan, et tänane välja minemine mind homseks ürituseks maha ei niida.

Vahepeal astus mulle kuulsus varba peale ja proovis, mis puust olen. Äraseletatult tähendab see seda, et üks hea inimene oli mind soovitanud Kanal 2 aiasaate juhiks. Otsivad ju. Nii mulle koju helistati ja mina sellest palavikku vaid juurde sain. Olgu sellega kuidas on, kuid seda tahaks küll soovida, et see, kes sinna saab, peaks teadma ka iluaiast, aiakujundusest midagi. Nii et oleks endalgi midagi ette näidata. Oleks hea, kui ta oleks suht roheliste vaadetega ning suudaks suunata vaatajaskonda looduslikuma ja loomulikuma looduskasutuse suunas. Oskaks ja suudaks võidelda roundupi-kasutajate vastu ning seega looks meile hulka tervislikuma keskkonna. Praegu käib inimeste laiaulatuslik mürgitamine lausa soovituslikult. Et paremad tuleksid pilditööd ja kaadrid, sest loodusvaadete tegemiseks peab olema tõesti silma. See kõik vajab palju-palju ja ma loodan, et asi paraneb. Kui mitte, siis järelikult on kanal just seda väärt, kui on tema tegija.

Aga homsele Eidapereüritusele võivad tulla ka need, kes aiaklubide liikmed pole, kuid soovitav on ette teatada kasvõi selle sama blogi kaudu.

Tomati seemnete külv on jäänud sel aastal minu jaoks suht hilise aja peale, kuid seda parem on, ei veni nii välja. Aga muidu on elu lill ja rohkemgi veel.

Comments on: "Kevadhommikul" (10)

 1. Ausalt ei oska kindlalt lubada, sest olen ka mina endale kõva nohu ja peavalu hankinud, ei tea, mis homseks saab. Kui tuleme, tuleme kaasaga kahekesi ja ainult päeval paariks tunniks, õhtuks kindlasti ei jää.

  • Põnev oleks sinuga kohtuda, keda seni tean vaid blogide kaudu. Paranemist ja vastupidamist!

 2. Mina küll ei kahtle selles, et selle saatevärgindusega hakkama saad, aga selle kanali ja produtseerimisvärgiga on imelikke signaale pressist lugeda.
  Homme osalen, veelkord tänud kutsumast.
  Tomatid mul ka külvamata, ühel korral oli mõte, aga läks üle. Nüüd mõtlesin, et pühapäeval teen ära. Ema tark kalender ütleski, et pühapäeval on viljapäev:) Vat sellised lood siis!

 3. Telesaate tegemine võiks põnev olla, aga kahtlustan, et seda tehakse täpselt samamoodi nagu kokandussaateid – kelle leiba sööd, selle laulu laulad ehk siis teedki pigem laiaulatuslikku reklaami mürkidele ja promod alati mitte just parimat, mis Eestimaa aedadele hea oleks, vaid seda, mille eest reklaamitellijad maksnud on. Kahjuks tänapäeval televisiooni niimoodi tehakse ja oma sõnumi ekraanilesurkamist suudab harrastada ainult tõeline kompromissikunstnik. Ühest küljest annab tele võimaluse enda teadmisi reklaamida, aga teisest küljest annab imelise võimaluse enda mark asjatundjate silmis täis teha.
  Väga libe tee, ühesõnaga, ole hoiatatud!

  • Eks ta on nii jah. Mida rohkem asjasse süvened, seda rohkem näed, kuidas terve mõistuse on enda haardesse võtnud rahamaailma kombitsad, kes dikteerivad mängu, kasumi nimel, tarbija arvelt.
   Üheltpoolt mulle meeldivad väljakutsed ja see kuidas see saabus. Kuid nii palju leian asju, mis panevad kõhklema. Võib tõesti väga kõrvetada saada, mul pole eriti paks nahk. Ja targemaid minust on loomulikult. Võib-olla on hullemad eriarvamusel olijad. Olen võtnud seda suht rahulikult, st pole sellele mõelnud. Alles tänane hommik ei meeldi mulle.

   • Oot, aga mis mõttes täis teha targemate ees? Ega saate juht ei lähegi sinna enda tarkust demonstreerima vaid toob teiste oma esile. Nii saan sest mina aru oma naiivsuses. Kes lolliks kardab jääda, see kodunt välja ärgu mingu.

 4. Mitte targemate ees ma ei ütelnud, vaid asjatundjate ees ja ma mõtlesin seda, et kui ikka promod teles täielikku kräppi, siis ükski ametikaaslane Sind hiljem tõsiselt ei võta, mis omakorda võib tekitada olukorra, kus juhul kui omal alal tahad näiteks tööd leida, siis kõik teavad muuhulgas, et “ah, see on see looduse mürgitaja ja mõttetute misiganestoodete reklaamija” ja lükkavad Su CV kenasti kõrvale. Teleprojektid on reeglina lühiajalised, ajutine leib. Tuntus võib teha nii head kui halba ja on eriti suure riskiga sel juhul, kui oled sunnitud avalikult rääkima asju, mida ise tegelikult ei usu.

  • See hirm mul küll praegu puudub. Nii hulluks see asi küll minna ei saa. Aga kõik muu… Tead, eile oli veel elu ilus.

 5. Ära pabla nii palju 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: