Põhjapoolusel

Kevad laseb siinpoolkandis kaua oodata. Kui Raplas pole enam lumest haisugi ning lumi- ja märtsikellukesed juba õitsevad, siis Uusküla põllud ja rajad on kõik veel paksu lumekatte all. Tajutav piir algab koos suvilapiirkonna algusega. Soo mis soo. Võib ju lohutuseks mõelda, et lumi meil siin puhtam, ei tõmba nii palju päikest ligi, kuid tegelikult…Ka Kuusiku kraadid kahvatuvad Uusküla ees.

Tiigi ümbrus lainetab veest – äravool pole veel üles sulanud. Täna tulebki torusid läbi torkima minna, muidu mädaneb kõik taimestus.

Päike kuldab maad ning lindude koor on nii mitmekesine ja musikaalne. Lindude kojuränne tundub mulle sel aastal eriti rutulise ja rohkena.

Peale esimeste kevadõite ootamise, mida mulle ikka veel ei näidata, käin oma nõgeselappi piilumas. Ihu on talvest ja viimasest pouslakist täitsa nõder. Otsin põõsa alt kosutust. Nurmenuku lehti ma juba märkasin ja hapuoblika omi maitsesin. Koos karjamaa haljusega tuleb ka jõud tagasi, nii on see igal aastal olnud.

Loendamised on kõik teostatud ja täitsa tühi tunne on sees. Mulle küll see töö meeldis. Kuid loen hämmingus siselistist, kuidas osa loendajaid pole rahul tasustamistega ja nimetavad end orjadeks. Hämmastav suhtumine, mis on kui tilk tõrva meepotis ja üritab plekistada kogu üritust. Aina nõuda ja nõuda ning poriga loopida. Ajakirjandus jälle nagu kaarnad raipe kallal kõhtu täitmas. No sellest üksi see elu küll ei koosne.

Homme on jälle aiakursus ja terve tänane päev ja homnegi kulub selle ettevalmistamisele. Aga väljas on tõesti kevad ning igasugune ärkamine on alanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: