Meretagune käik

Sai ära käidud Saaremaal. Veidi nõustamas ja tööd ka tegemas.

Esimene oi-oi emotsioon kodunt välja saades järgnes sellisele vaatepildile Märjamaa aiast

Nagu taevassinine vesi. Siniliiliate laiutamine. Pea kõik teeäärsed aiad nägid Märjamaal välja sellised, ilusad.

Merest suurt midagi pilti pole, sest praamiühendus sai imekiirelt otsa, kui kaks naist kokku saavad ja rääkima hakkavad.

Peatatud sai majas, kus leebed koerad ja kuri eit. Nii oli väraval kokkuvõttev selgitav silt. Aga aias sees kallistasid puud üksteist

ja majas sees anti süüa ahjulõhet ja hommikul graavilõhet, mis olid vääga head. Õhtul oli saun ja aed oli täis värvilisi sinililli ja ülaseid. Peenramaal kasvas Anžuuri lauk – Vigala Sassi aretis Suvorovi ja Altai laugust, mis teeb mehed mehemaks ning paneb naistele vembukad mõtted pähe, nii et jookse eest. Selline iseloomustus siis sellest, mis nüüd minugi aias. Mahedamaitseline ja mõnus. Aga kraavikaldad olid täis valgeid, punaseid ja siniseid sinililli segamini ning ülased alustasid oma tuuri, nii et puudealune valendas. Sinililli juurisin välja endagi puudealuste jaoks, kuis siis muidu saab.

Pildil väike, kuid tegelikkuses ikka teoelevant – viinamäe tigu, jalutas rahulikult ümbruses ringi. Päris priske pannitäis.

Aga kiirel aja kiired jutud. Vaja omagi aiale tiir peale teha.

Comments on: "Meretagune käik" (8)

 1. Leidsime täna maja pealt ühe pooliku koti tsementi, aga ma ei mäleta, kas pidime selle täpselt pooleks panema liivaga? Mõtlesin, et homme jõuan ehk enne Tartu poole kimamist veidi kivide vahesid täita.

  • mariaias said:

   Järgi kontrollitult on vahekord i:6, mis äraseletatult tähendab 1 osa tsementi ja 6 osa liiva. Tegutse!

 2. Ahjaa, et ega ma sulle mingit kraavist püütud lõhet hommikul sisse ei söötnud tegelt 🙂 See oli graavilõhe, rootsi keeles Gravad lax. Meil siin muidugist veidi mugandatud variant, sest tegemist oli hoopis forelliga 🙂 Otsisime praegu Sandriga, et mida see gravad/graavi õige tähendab ja leidsime, et eesti keeles on nii soolalõhe kui ka marineeritud lõhe. Poes meil on selle nimetus küll graavilõhe, aga ma ei tea, mismoodi see seal tehtud täpselt on. See, mida mina teen, on siiski rohkem marinaadis kala moodi, sest see peab sidrunimahla ja õli segus veidi laagerduma, enne kui süüa saab :)No mis iganes, peaasi, et süüa kõlbas 🙂

  • mariaias said:

   Seda ma mõtli, mes lõhed need küll seal Saaremaa kraavides kasvavad. 🙂 Mine tea seda kanget rahvast, panevad veel veedki tagurpidi voolama.

 3. Wikipedias on tore seletus, millest nimetus “graavilõhe” tuleb: http://en.wikipedia.org/wiki/Gravlax
  Tänapäeval ei tarvitse enam kala laagerdamiseks maha matta:)

 4. Tegin täna esimese niiöelda katselapi, veidi alla kolmandiku platsist sai seguga ära tehtud 🙂 Kiviplaatide vahede samblast puhastamine võtab aega, muidu oleks rohkemgi jõudnud. Paganama umbrohi ka juba jõudnud uuesti tulema hakata, täitsa uskumatu. Tsement sai otsa ja jõud ka, aga järgmisel nädalal jätkan. Tundub, et saab palju kenam ja kui see nüüd ära ka kivistub, siis on mu suvi päästetud 🙂

  • mariaias said:

   Seda ma arvasin, et rohetab varsti uuesti, kuna kõik umbrohud polnud veel tärgata jõudnud puhastamise ajaks. Igavene tegu teisega ikka küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: