Ja ongi siis nii.

Ja see tähendab, et algavad Rapla Kultuurikeskuses õhtud sarjast Mõttemustrite vägi, kus esimeseks külaliseks on vanameister Fred Jüssi. Mul on sellest väga hea meel.  Sari kestab kevadeni ja kangesti tahaks öelda, et järgmisel kuul kuulame jälle Fredi ja peale maailmalõppu jaanuaris jälle ja veebruaris ja jne… Kuid detsembrikuu müstilisel ja heade soovide kuul on meil külaliseks erialalt antropoloog Polina Tserkassova, kes vestab täiskasvanutele muinasjutte ning mängib ise pille. Ta on mu viimase aja avastus, ei teagi kohe siin puude taga metsas olles, kes ja mis kõik olemas on. Kuid inf siia kogemata jõudis. Mängib ta veel ansamblis Tane Mahuta, kes laulavad ja mängivad väelaule üle maailma. Kuulasin ja laulsin kaasa, nii et ihukarvad tõusid püsti. Seda muidugi üksinda kodus olles. Tuleb ta Rapla Kultuurikeskusesse 18. detsembri kell 18.00. Ja tal on, mida jagada.

Nüüd tekib ehk küsimus, mis mina sinna puutun niikangesti. Ise pole ka päriselt veel aru saanud, kuid selline ettepanek tehti, et metsakutsu ka inimeste seas olemist õpiks ja pärimussarjaga hakkama saaks. Jäärana ma ju valmis sarved ees kuhu iganes hüppama. Aga tõsine soov on mul edasi anda seda head ja positiivset sõnumit, mida neil inimestel öelda on ja mis neist kiirgab. See on tõsine teema. Sest  oleme unustanud oma tegeliku tarkusegi ega kasuta seda potensiaali. Loodus kannatab ja seda päris kõvasti. Rahamaailm on pannud meid rattana keerlema, nii et pole aega oma olemise üle mõtiskleda ning oma ümbrust, loodust, teist inimest ja omaenda tundeidki märgata. Molutada, nagu ütleb Fred Jüssi. Ja siit tulenevad hädad ja pealispindsus meis kõigis. Et korraks peatuda ja anda puhkus kiirustavale minale ning äratada üles arukas mina. Või lihtsalt midagi palsamitaolist hingele, abiks seegi.

4.detsembril Rapla raamatukogus kell 17.30 räägin ise jõuluootusest toas ja õues, näitan pilte ja annan edasi seda, mida mul anda on. Ma arvan, et saan ka muusikalise abilise ja natuke loen enda luulet juurde.

Aga toredat on juhtunud veelgi. Terve päev otsa Fred Jüssi kontakte jahtides ning internetis istudes sain hea mõttekaaslase ja abilise Marve, kes Paide mail just sama asja ajab. Tänu temale, kui Fredi heale tuttavale, mul nõusolek olemas ongi. Jah, see on müstika, kui satud kohe sinapeale kellegagi, keda siiani pole teadnudki.

Ja mis mul nüüd veel peale suurte sõnade öelda on – mitte midagi, sest seda ma juba ei usu, et Fredi kuulamist võiks keegi lähedal olijatest maha magada.

Comments on: "Mis teoksil, mis tulemas" (6)

 1. Läksid rahvamajja tööle või?

  • mariaias said:

   Oh, ei läinud. Pakuti vaid projekti kirjutamist ja juhtimist.Pärimuse alt oma asja ajamist.

 2. Ma oleks ka saanud sulle Fredi kontakti anda. Saan ta poja Mardiga kenasti läbi.

  • mariaias said:

   Oleks seda teadnud. Seekord läks aga väga hästi, sest sain ühe hea tuttava juurde.

 3. Kirjutaja Ka said:

  Eelmisel aastal tegi pärimusõhtuid meie Mammu, siis käisin küll kõigil. Nüüd vist veidi teistsugune lähenemine, aga ilmselt ka huvitav. Muide, Jüssit olen ma kuulnud siin Angela muusikaõhtul. Kultuurimaja suur saal oli rahvast täis.

  • mariaias said:

   Jah, Mammul oli kindlasti teine lähenemine ja huvitav. Hea oleks tema käest nõu küsida, ikkagi suurem tegija. Ma olen nii vähe käinud kultuurimajas üritustel, et igasugune eeskuju puudub. Valge leht täiesti. Kunagi nooruses vaid kultras tööl olnud ja õhtuid organiseerinud, lasknud rohkem teistel rääkida. Eks nüüd üritan sama.
   Angelat ajasin ka taga, kuid ei saanud pihta. Praegugi olen kahkvel, kas rahvas võib kammersaali ära mahtuda. See mees on kuulamist väärt. Pärleid kukub ta suust ainuüksi telefoniteelgi vesteldes. Terve päev sai teise värvingu. Praegu püüangi juhust kasutada ja neid kutsuda, kes mind ennast huvitavad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: