Kuulatades maailma

vanameister Fred Jüssiga.  See oli eilse õhtu sisu. Rahvast oli rohkem, kui eeldasime ning piletitest ja kohtadest tuli puudu. Mõni kurtis ka õhupuuduse üle ses Kammersaalis, kuigi ruume sai kõvasti enne tuulutatud. Aga sellegipoolest oskab Kultuurimaja väga hästi rahvast eelhäälestada ja vastu võtta. Pakuti kuuma mõnusat jooki.  Et paremini kajastada püsiväärtuseid ja vastavat meeleolu edasi anda, oli Maarika  Kalju abiga dekoratsiooniks üles seadnud põlistalu aknaraami suunatud valgustusega ning tükike roigasaeda.  Mõnus-mõnus, kuigi pilti ei märganud teha. Atmosfäär oli avatud ja sõbralik. Eestpoolt oli eriti hea jälgida inimeste oleku muutust, nende sulamist ning naeratuse ilmumist nägudele. Ürituse lõppedes kogunes Fredi ümber paras ports autogrammikütte ja austajaid ning üks noor meie maakonnast võrsunud arhitekt, kel varasem kokkupuude temaga eluteed mõjutanud, andis üle enda tehtud  kingituse. Väga armas.

“”Fredi jutud on nii palju andvad, et nendest saad teada mitte üksnes muu maailma, vaid kummalisel kombel ka iseenda kohta. Ja need edasiantavad maailmad aitavad korrastada ning tasakaalus hoida riiki meis endis.” Selles on mõttemustrite vägi.” – need olid tutvustavad sõnad, mida kasutasin õhtu avamisel. Topelt jutumärgid selle pärast, et need kaks lauset olid laenatud internetist, kuid mis minu meelest kõige paremini iseloomustasid õhtu eesmärki ja mõttemustrite väe olemust.

Õhtu muljetest veel nii palju, et kultras on minu meelest hindamatu kaader. Vot nii.

Väljas on esimene tuisk sel aastal. Plaadilt tulevad suvise metsa hääled ja linnulaul, kamin köeb. Täna olen kutsutud tänukohvile kliendi juurde, kelle ema hauale kujunduse tegin. Positiivsust veereb kui küllussarvest.

Aga eilsest päevast ei rääkinud ma veel kõike. Päevasel mentorklubi üritusel oli teemaks esinemis- ja suhtlemisoskused. Lektoriks Marju Raadik-Kantsik. Üllatavalt hea koolitus – täis kümnesse. Soovitaks kohe kõigile, kel võimalust. Kuna meid, kuulajaid, kelle pärast üritus üldse toimus, oli neli pluss kaks mentorit, oli eriti luks. Ja väga efektiivne. Kui ta vaid teaks, kuidas ta õpetused kohe sel õhtul käiku läksid, kui lühikese sissejuhatuse tegin.

Õhtul teki alla pugedes võtsin ette mõttes tänada kõiki ja kõike sel päeval kogetut.

………..

Täna kliendi juures kohvil olles sain ta lapselapse käest, kelle nimi oli Dharma (sanskriti keeles, õiglus, seadmus, ka inimeste teenimine) kingiks sellise omajoonistatud pildi

See on tehtud spetsiaalselt aednikule. Siin on põhiliselt roosid, ka tulp ja kõige keskmine on imelill. Vahel on rohelised põõsad. 🙂 Vihm kastab kõike. Vot nii.

Siia lõppu linnulaulu http://www.youtube.com/watch?v=rL4Z9d9oObY

Comments on: "Kuulatades maailma" (9)

 1. Pidin seda mentorklubi kohe guugeldama, et mis asi see siis tänapäeval on ja oma üllatuseks leidsin, et enam selle liikmeks olemise eest raha ei küsitagi. Meid on mentorklubisse juba mitmel aastal kutsutud, aga olen selle ikka väga mõttetuks aja ja raha raiskamiseks tunnistanud, sest liikmemaks oli väga kõrge, kusjuures koolitused sellised, et ei tundunud miskit asjalikku andvat, mida juba ei teaks.

  • mariaias said:

   See on alustanud ettevõtjatele, kes töötukassast selleks loa ja toetust saanud. Muuseas ikka täiesti huvitav ja hariv. Eilsel olemisel kuulasin, elasin kaasa kella ühest kuueni kordagi tähelepanu kaotamata. Lahkusin kümme minutit enne lõppu Fredi ürituse pärast ja mul oli tõsine kahju sellest.

   • mariaias said:

    Just helistas ka Fred Jüssi ja tänas niivõrd meeldiva õhtu eest. Muljed jäid tal Rapla Kultuurimajast väga head.

 2. Näe, vaata siit, kuhu meid kutsutud on: http://www.raek.ee/index.php?menu=11&newsID=511
  See on ikka sama klubi, vahe on ainult selles, et 2012 EAS rahastab seda, varem pidid ettevõtjad ise maksma. Möödunud aastal oli liikmemaks 111,86 euri kõigile, ka alles alustavatele ettevõtjatele.

  • mariaias said:

   See on toetuse saaja jaoks kahe aasta jooksul tasuta. Muidu on küll üüratu hind. Kolme kuu jooksul kuus koolituspäeva. Läbi viib koolitusfirma BDA, kes Töötukassa konkursi võitis. Esimesele, kus oli teemaks aja planeerimine-juhtimine, läksin kerge irooniaga. Ilm oli ilus ja tööd-tegemised lükkusid edasi. Et kas raisatakse aega või nii. Väga huvitav oli. Siis tulid projektijuhtimine, raamatupidamise ABC, turundus- ja müügistrateegiad, ärisuhtlus ja kõige viimaks tuleb kuidas vältida/juhtida stressi. Kutsutute nimekirjas Raplast 8 inimest, kes viimase kahe aasta jooksul stardikapitali saanud äriplaani peale. Orgunnimine käib eri teid pidi, siin on tellijaks Töötukassa.

   • mariaias said:

    Jah, eks ongi olemas teatud väike hulk suurest hulgast, kes osalevad pea igal üritusel. Kultuurimajja satub ehk juhuslikum publik, kui raamatukokku. Ikka väga palju annavad üritusele juurde need teised asjad, nagu ruumi kujundus või seade, kuum jook või mõni muu, millega külalisi kostitada. Ise mõtlesin enne, et kui tuleb palju rahvast, siis ei jõua neile kõigile ju pakkuda. Kuum jook oli aga väga hea.

 3. A Fred on, muide, Jüssi, mitte Jussi. Su arvutil täpid panid plehkat või ?

 4. Kirjutaja Ka said:

  Täpid ju kõik olemas. Teisipäeva õhtu oli tõesti armas. Tundsin rõõmu, et paljud kuulajatest käivad ka meie üritustel. Tubli, lase samas vaimus edasi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: