Üritusena läks jõuluootuse teemaõhtu väga hästi. Andis just seda, mida vaja – ports positiivset energiat ja süstis sisse tegemiserõõmu. Küünlasära laudadel, kommid, piparkoogid ja kuum kohv või tee olid ootamas külalisi. Mariga sai vahetult enne ekspromt kokku lepitud pillilugudes, mis üritust ilmestada aitaksid. Minu jaoks oli see esmakordne kogemus niimoodi loengut ilmestada, kuid see sobis sinna imehästi. Lõpetuseks pilliloo  asemel laulis Mari hoopis Keldi palve, mis nii mõnegi külalise silmi pühkima sundis. Sest see oli nii ilus ja harmoniseerus kogu ürituse sisu ja taotlusega. Kahju oli vaid sellest, et külalisi oli seekord vähevõitu. Kohalolijad seevastu said värskendada alustuseks teadmiseid esivanemate jõulukommetest.

Ohutised olid kaitset loovat esemed, mis püüdsid kinni kõik soovimatu, puhastasid eluruumide väge ja tekitasid inimestes turvalisuse tunde. Peale pühi ohutised põletati. Ohutisteks olid ka krässid, kroonid. See ohutis on valminud mul küll juba aastaid tagasi, Õpetajate ja Kultuuritöötajate Täiendkoolituselt. Pole siiani raatsinud ära visata. Sel aastal kaalun seda.

Kõiksugu kommete hulka kuulub ka see, et mehed ikka võisid esimestena uuel aastal külauksest sisse astuda. Kui juhtus selleks olema naine, visati talle kaela meeste püksid, et uuel aastal õnn majast ei kaoks. Milline sooline diskrimineerimine, eks ole.  Aga igaks juhuks panen sel aastal meeste püksid ukse juurde valmis küll. Ega õnn pole narrimiseks ja nii lihtsalt ära andmiseks.

Välisuks, kust sisenedes ütleme tere oma kodule, kust sisenevad külalised ja hea energia meile jõuab, on üks koht, mida dekoreerida. Minul siis seekord selline tagasihoidlik tähistus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuldseid ehteid polnud kahju peale panna, kuna sain need realiseerimiskeskusest a`0,10 EURi (3 tükki pundis). Südamed, kuulid, lipsud.

Toas hakkab uut elu elama ukse kohal olev hobuseraud. Haarad ülespidi, et ikka kõik hea sisse püüda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anu käest sain ka palju ideid. Näiteks heinavorstikeste kasutamine jõuluseadetes. Kas lauakaunistusena

574709_294106980707311_2139258570_n

või tee hoopis neist jõulupuu.

IMG_8584

Juttu sai tehtud ja pilte näidatud erinevatest jõulupärja tegemise moodustest, aknakaunistustest, lauaseadetest, küünalde ja küünlajalgade valikutest, tähendustest, õuetuledest, jõululõhnadest, selle aasta erakordsest detsembrist ja ikka sellest hea tunde ning energia loomisest läbi tegemiserõõmu.

Küünlad põlevad toas, kamin köeb. Advendiaja küünlad valin jämedate hulgast. Uue aasta vastuvõtu küünlad on pikad ja peenikesed, pidulikud. Iga kord, kui nad põlema panen, soovin tasapisi midagi. Kui väga palju põletada ja soovida siis ju ka, läheb lõpuks täide. Ausõna.

Mul käis täna päkapikk külas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ja teine oli ka. Kui päkapikuema koju asutama end hakkas, sai pärispäkapiku tuju rikutud. No ei tahtnud minna. Tõsi ta ju on, eks pärispäkapikuvanaemal ju ka vaja majja seda kõige õigemat jõuluootusetunnet.

Comments on: "Jõuluootusest üritusena ja tegelikult ka" (4)

 1. Nii armas kui lapselapsed ei taha vanaemade juurest koju minna. Mul oli ka eile üks selline, oleks vist öösekski jäänud kui ma poleks selline ignorantvanaema, kes öösel tahab magada ja hommikul vara tööle minna 🙂

  • mariaias said:

   Tore jah. Käiks vaid tihedamini. Rando on praegu sellises asjalikus eas ka. Juttu kui palju ja seletamisi. Pole enam siuke tuuseldis, kui varem. Nüüd oskab keskenduda ka. Igatahes seda, et päkapikk vahepeal külas käis ta üldse ei märganud.

 2. Kirjutaja Ka said:

  Mulle meeldib, et Jõuluootusest Sulle sama mulje jäi, mis mulle. Pean ütlema, et on olnud veel väiksema publikuga üritusi.

  • mariaias said:

   Mul on küll tõsine kahju, et rohkem inimesi sellest osa ei saanud, sest see oli nii tugev positiivne sõnum ja ilus. Ise küll olin kaasosaline ja pole nagu ilus ennast kiita, kuid see oli siiski ka koostöö.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: