Otsija vaimuga

Panen siia ikka viimase pärimusõhtu kulgemise lühidalt kirja, sest minu jaoks on see oluline, mida Mercedes edastas. Ja järjekordselt oli mul kahju, et saal puupüsti täis ei olnud, sest sõnumit oleksid võinud paljud kuulata ning selle üle mõtiskleda.

Tõe monopoli pole kellegil. Nii ta ütles ja asus edastama seda, mida tema on kogenud, õppinud, õigeks peab.

Mõttejõud on suurem kui taimejõud. Korrastades oma mõttemaailma, võime end kõige paremini ravida.

Vesi on väga oluline, puhas vesi, elus vesi. Vesi räägib muusika ja matemaatika keeles. Ta on terve siis, kui saab liikuda pööreldes – nagu allikast väljudeski. Poe pudelivesi on surnud vesi. Ka minu enda (mitte Mercedese) kaevuvesi pole hea, vaid eritab soogaase ning on mädamunalõhnaga. Hea on hoida vett munakujulistes anumates, kus ta end ise tervendama hakkab. Ka on olemas vastavad karahvinid, kus kasutatud kuldlõike seadust kujus. Need on head vee tervendajad. Kivimitest šungiit puhastab vett. Enne peab vaid kivimit puhastama teda pestes, keetes ja asetades päikesevalguse kätte 2-3 tunniks. Šungiit vähendab ka arvuti, televiisori, mobiili kiirgust, puhastab teisi kive.

Puhas peenike sool võtab meist energiat, meie surm.  Meresoola ja mäesoola on mõistlik kasutada.

Viis asja on tähtsad meie elus.

 1. Hingamine. Parim õhk on kose juures, männimetsas, puhtas looduskeskkonnas. Pigista rinnakorv kokku, kui oled ärevuses. Rahuned kiiremini. Kui hästi uni ei tule, jälgi hingamist või koputa südame rütmi.
 2. Mõtlemine. Mis mõtteid mõtled? Positiivseid, negatiivseid, kedagi maha tehes, halba soovides… Saad kogeda seda, millest mõtled.
 3. Liikumine. Sinu keha vajab seda. Liikudes aitad eemaldada mürke ja seisvat energiat kehast. Su kehal on kergem. Madala vererõhuga inimesed on juba loomult rohkem sahmerdajad, kuna nad vajavad elus olemiseks rohkem energiat.
 4. Toitumine. Mida sööd. Vabatahtlikult. Puhas maatoit sinu enda ümbrusest, mürkidest vaba. Kas teate, et rapsiõli on õlidest kõige mürkiderohkem? Kuna raps on ristõieline kultuur ja teda ründavad ohtralt igasugu kahjurid, siis pritsitakse rapsipõlde suve jooksul mürkidega mitmeid kordi. Kõik talletub taimedes. See vahepealne soovitus on küll nüüd dr. Lilleste poolt ka. Ja mulgi ammu teada.
 5. Hingelis-emotsionaalne reageerimine. See on see ala, millega uuema aja kõik õpetused tegelevad.  Kuidas vabaneda vanadest energiamustritest endas. Iga haigus on tulnud õpetama, sinu keha reageerib valedele mõttemustritele. Kuidas tunda end õnnelikuna ja võtta vastutus oma elu elamise eest endale.

Taimed, mida M. kõige rohkem kasutab

 • varemerohi, juurt, lehti. Nii limaskestade kui naha raviks. Kudede taastaja luumurruni välja. Verevalumid. Viib jääkained välja otse läbi naha. Sobib juur ka kuivatatult. Jahvata ja lisa vett
 • kalmuse juur. Ka kuivatada. Kõhugripid, suitsetamise maha jätmisel, kui süda paha. Puhastab vett. Ka vere puhastaja. Sügisel-kevadel sisaldab juur kõige rohkem ravivõimeid. Kus kasvab kalmus, vesi puhas.
 • põdrakanep – juur, leht, õis nii kuivatatult kui toorelt. Jõudu andev
 • võilill – universaalne. Kogu taim. Sapi ja maksa toetaja. 17.05 toimub võilillefestival Audrus.
 • nõges – sisaldab taimset valku kõige rohkem. Kevadine turgutaja. Kui nõgese allergia peal, oled liiga palju tarbinud. Nõgese seemned potentsitõstjad.
 • teeleht – väga hea tasakaalustaja. Tükelda enne kuivatamist.
 • angervaks – looduslik aspiriin

Spargel – 3-4 aastane on korralik põõsas, organismi puhastaja. Kui 4-5 tundi kuivalt kaotab maitses kohe.

 • kassinaeris – kurguhaigused

Vererõhk – pinged välja.

Hoia elu tasakaalus! Kui midagi liiga palju, jäta elust välja. Kui vaimset pinget palju – tasakaalusta füüsilisega. Kui füüsilist palju – tasakaalusta vaimsega. Parim on mõõdukus.

Kui on õrn soolestik – see on elu seedimine. Lase vanadest mustritest lahti.

Jämesoole probleemid – sügavad põhimõtted, mida sa ei lase vabaks.

Peensool – pikem järelemõtlemine. Oleme halba olekut ignoreerinud pikemat aega.

Põie probleemid – eluhirm. Emotsionaalne solvumine, salaviha, muretsemine.

Jäta ära ärritavad toiduained.

Kasuta rohkem taime õisi – tunnete tasandi toetaja.

Tee rohkem  head – nii mõttes kui ka reaalselt!

Leia need vahendid, mis sind kõige paremini aitavad, toetavad. Mis ühele hea, ei pea seda sinule olema. Ole uurija, katsetaja. Kuula iseennast, oma tundeid, oma keha.

Üle kahe tunni tihedat informatsiooni. Lisaks eelpool tähendatule veel palju muud. Rahvas oli päris aktiivne ja küsis korralikult. Vajalik õhtu oli.

Aga pühapäeval oli Hallo, kosmoses Tom Valsberg. Maailmarändur, muusika ja laulude kirjutaja,  ansamblite Tane Mahuta, Indigolapsed solist,  raamatu  “Kuidas rännata ilma hirmuta”  autor. Järelkuulamine võimalik

http://r2.err.ee/saated?saade=285&sub=292

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: