Ennemuistseid hiiesõnu

kaasik

Kuula sõnu,

mõista sõnu,

südamega öeldud sõnu,

ununenud ulmesõnu,

ennemuistseid hiiesõnu,

Maa-ema teadmissõnu,

lillede ja puude sõnu,

päikese ja pilvesõnu,

Maa-ema vetesõnu,

hingesõnu, helli sõnu,

hea loitsu õnnesõnu,

kasvamis- ja kaitsmissõnu,

elamiserõõmu sõnu…

Kuula sõnu,

mõista sõnu,

võta vastu hea sõnum.

Silvia Kelle

Muheda olekuga Ahto Kaasik on Maavalla Koja vanem, meie endi maausu mees, kes kandmas endas head sõnumit. Kel teadmiseid paljudest tarkustest, mis meil ununenud. Andnud välja raamatu “Looduslikud pühapaigad”. Töötab Tartu Ülikooli juures ja on väga hõivatud mees.

Kirjast, millega ta Tartust siia meelitasin

“…Meid huvitaks lühidalt Maavalla tegevus praegu.  Maausk. Kuldne emand. Vanade eestlaste suhe loodusesse. Pühapaigad, kuidas on säilinud nende pühadus ja vägi praeguses ajahetkes? Kuidas austati neid kohti ja kuidas praegu edasi toimida? Kuidas taastada järjepidevus, leida juuri? Võtta sellest tarkusest sobilik? Kui me oleme sündinud just siia siin maamuna peal, siis kuidas toetab meie tegevust esivanemate tarkus, usk, kohavaim? Kui hoolida või kui mitte hoolida?…”

Uurides-puurides seda teemat läheb aina põnevamaks. “Meil ei ole vaja otsida väge, tarkust ega eeskujusid väljastpoolt, teistest kultuuridest, vaid omaenda juurtest, sest eestlased – aestid – on üks kõige vanemaid tänaseni säilinud rahvaid meie planeedil. Meie tõelist päritolu varjab unustusteloor… …meie põlvnemisest hüperborealastest – iidsest ja kõrgeltarenenud rahvast, kes saabus siia planeedile juba väga ammu ning rajas koostöös Suure Keskpäikese meistritega kõrgeltarenenud tsivilisatsiooni, mis ei langenud mitte kunagi, sest selles kultuuris osati elada täiuslikus kooskõlas loodusega ning rakendada Suure Jumalanna loomisväge. See oskus on ka meis olemas….Suur Lugu on meie väelugu, mida meenutades leiame üles eneses siiani vaid pooleldi ärganud loomisjõu, samuti tarkuse ja tingimusteta armastuse võime, et võiksime tervendada nii iseennast kui ka kogu maailma – viia oma elu taas kooskõlla SuuremaTervikuga ning luua see uueks.” Riina Grethiel “Suure Jumalanna müsteeriumid”.

Seda, et vanemal ajal jäädvustati teadmisi ja õpetusi püha geomeetria abil ja Eesti rahvakunstis leidub sügavasisulisi geomeetrilisi ornamente rikkalikult, on avastanud ka Tõnis Vint. Paarisaja aasta vanusel  Liivimaa vööl on kujutatud vanade kirjamärkidega Hiina meditatsiooni protsessi.  “…Seda, et meie esivanemad siin, Balti mere kaldal, on kunagi omandanud teadmisi, mis on samavõrdsed inimkonna kõige väärtuslikuma pärandiga, ei oleks oodanud…” Vanemad mustrid ja laulud on puhtamad, uuemad juba rohkem lihtsustatud – seega on neist sügavam teadmine sageli kaduma läinud.

Kreeklased on nimetanud meie maad Hüperboreaks, roomlased Thuleks või Ultima Thuleks, soomlased Kalevalaks, eestlased aga Kungla Kuningriigiks.

Sügavat mõtlemisainet skeptikule võib pakkuda Lennart Mere raamat “Hõbevalge”.

Mina aga ootan põnevusega, mida vastlapäeval meie oma mehel öelda on. Tulge teie ka.

Comments on: "Ennemuistseid hiiesõnu" (3)

  1. *teadmiseid*? 😀

  2. Kirjutaja Ka said:

    Jah, meil samal õhtul ka üritus. Konkureerime taas publiku pärast. Muidu hakkas juba täitsa huvitama.

    • mariaias said:

      Juuruga on meil kokkulepe olemas ja Rahvaõpistuga ka, et ei kattuks. Siiani on isegi õnneks läinud esinejate valikuga. Väga head õhtud on olnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: