Meetermõõdus lilleilu

Vahelduseks lumistele väljadele ja valgele värvile

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

sada meetrit rohelist  koos punase-kollase-roosa-lilla-oranzi-valge-sinisega. Alpikannid taevas, jõulutähed külgedel, priimulad laudadel horisondini välja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja ta õitsebki keset talve klaaside all.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Barbadose suu on mopsis, justkui tahaks noppijale suud anda. Õige korjamisküpsus saabub koos punetavate põskedega. Veel on vara.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siit on juba oma korjamised läbi käinud. Hommikupoole esimene kord, päeva teisel poolel uuesti, vastavalt küpsemisele. Kastide ja konteinerite viisi koos sibulatega, et siis masin sibulad ära lõikaks, pakkijad sorteeriks, etiketitaks ja kiletaks. Seitsmekaupa marketitele, kümnekaupa lillepoodidesse. Seljataga sibulate vedu väljamaalt, ajatamiseks kastidesse panemine, turbavedu, ladumine laudadele, kastmine, soojuse andmine, noppimine, pakkimine, külmikutes hoidmine, palkade maksmine, et siis marketid odavamalt ikka saaksid, kliente endale meelitaksid, kasumit kasvataksid. Tulbi hinnast  poole saab tootja, teise poole kaubastaja. Riik tõmbab mõlemilt. Toota tuleb mitu kuud, kaubastamine käib kiirelt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nii sirguvad võõrasematited suureks – vapralt külg-külje kõrval lootes hooldaja peale, sirutudes vastu valgusele, soojusele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Amplitaimed erinevas kasvufaasis. Suur osa ootab veel oma tundi. Potid turbaga täita, kasta, kolm või neli taime sisse istutada, jätkub kastmiste ja väetamiste rodu kuni tuleb “oh, mis ilus” aeg. Bakopadel, surfiiniatel, pelargonidel juba õiesilmad kassettides peal. Algul tuleb neid vähe näpistada, et panna neid mõtlema rohemassi kasvu kasvatamise suunas, et nad liiga vara ainult ilutsemise peale ei mõtleks. Nippe on selles konveieris omajagu.

Just praegu pistab päike pilve tagant nina välja, mis tähendab aiandielus kibekiiret õite korjamise aega. Tuleb korjata õiges faasis, aga päike paneb kõigele tempo otsa. Ega laupäeval lilleelu seisma jää. Tema puhkab lõpuks ostja vaasis. Tundke rõõmu ja osake hinnata kasvatajate tööd.

Comments on: "Meetermõõdus lilleilu" (10)

 1. Kirjutaja Ka said:

  Saan aru, et oled jälle kusagil sellises suures kombinaadis tööl.

 2. Õnneseen said:

  Vau, kui võimas. Barbadosed on superilusad!

 3. Kevad südames :). Kus selline hiiglaslik lillead on?

  • Florese aed Maardus, pealinna külje all.12×100 meetrit üks kasvuhoone ja neid on seal vähemalt 12. Nendevaheline koridor sama pikk ja lai. Tõeline treening enne rannahooaega. Pole vaja ei kepikõndi ega suusatamist eraldi tegema minna. Rulluisud võiks hoopis alla panna.

 4. Kirjutaja Ka said:

  Kasuta tõukeratast!

 5. Nii huvitav! Kuidas neile taimedele seal laiadel lavatsitel ligi pääseb? Kas tulbisibulad lähevad pärast õite eraldamist komposti?

  • Lavatseid saab liigutada, jooksevad rullikute peal. Ja tulbi sibulad lähevad tõesti komposti. Mõni isegi õitseb seal hiljem. Tulbid pannakse liinile ja masin lõikab sibulad maha. Seega on nad suht kurnatud sest õite pakkumisest, kuid võib asja siiski saada. Üks maja on sellist kasvatusviisi, kus nad ajatatakse vesilahuses. Kergelt on tulemas märgmädanik sisse, kui õhuniiskus liiga suur. Aitab ventileerimine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: