Lumesädeluses pulm

No mõtlesin ma, kui kutse toodi, et on ikka aja valinud paari minemiseks. Otse peale naistepäeva, kui lilledega tsipa kahtlane ja talvises lume karguses ka veel. Suvel võta lilli aiast vikatiga täienduseks juurde, aga mis nüüd… Noh, ja siis veel valge nelgi tegu, lilleseadja poja pulmas! Tegelikult teadsin sisimas, et asi saab ilus ja valik jumalast õige. Valgest nelgist pruudikimp on parim.

Märts 2013

Auto sai kaunistatud kergelt roosakate pojengidega, mis paistsid päris loomulikud välja.

DSC_0131

Pojeng on õnnetooja lill –  külluse, armastuse sõnumi kandja.

Muidugi, ämmana jätsin pildi tegemised suht unarusse, sellepärast see kvaliteetki pole suurem asi ja üldist interjööri pole mul ka näidata. Maarikalt laenatud 21 pudelküünalt, mida sai paigutatud nii baariletile, kivimüüritisele, klaverile kui ka puutbaari ja ämma-äia lauale, andsid lisaks seadetele veel palju juurde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuna külalisi oli palju, siis ka lilli sai palju, nii et pisikesed kaks lilleneiut ja üks noormees ägasid koorma all. Nii sai pildistamise ajaks lilled pandud hoopis noorpaari ette maha, mis pool-kogemata moodustasid lilledest suure südame. See sai hea.

DSC_0106

Kõik veed ja vaasid olid pulmamajas enne valmis pandud eraldi ruumi, et siis enne pulmategelaste naasmist kähku kõik kingitud lilled alt ära saaks lõigatud, vette asetatud ja ruumidesse laiali jagatud. No seda olulist tegemist ei saanud ma sugugi kellelegi teisele delegeerida isegi emana ja ämmana mitte. Nii siis jäigi mul pulmarongikogemus saamata, kuid lilled said vähemalt korralikult sorteerituna vaasidesse ja sobilikes kohtades ruume kaunistama.

Pulma värv oli valge. Nagu lumesädelus. Kõik seaded said valgest lillest, samuti sai kasutatud valget dülli. Valgest gerberast ja valgest nelgist postamendi otsas seaded nii fuajeesse šampuse laua kõrvale kui ka saali lavale.

DSC_0136

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pruudikimp valgest nelgist kui lumepall pruudi käes. Kaunistuseks vaid pärlid, veidi kipslille ääres ja salalist kroonlehed all. Täiendavad üksteist.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lauale pruudi ette samuti lihtsad lumepallid pruudikimbule toeks

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Samuti pruutpaari sviidis

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karuheinad kokku seotuna sümboolselt ühendamas kahte seadet-inimest, ikka südamekujuliseks.

Pruudi tanutamine oli üks südamlikumaid hetki pulmas, mis võttis silma veele nii emadele, kui ka pruudile-peiule ja mine tea, kellele veel

DSC_0282

See-eest pruudipärja maha mängimiseks oli ring nii suur, et pea kõik külalised olid platsil. No küll oleks siin suur tööpõld, kui ette võetaks ja teha antaks!

DSC_0286

Tegevust jätkus pidevalt. Kahjuks ei maganud ka pruudiröövlid mitte ning pulmalipp saadi ka saagiks. Peig pidi pruudi tagasi lunastama tõotustega üldsuse ees, aga lipu loovutaja jäi kandma oma pükste asemel hoopis selliseid

DSC_0266

Naerdud ja tantsitud sai kõvasti, nii et päkad tulitasid all ning järgmisel päeval andis end välja puhata sest möllust. Teadagi, kui harva saab end välja elada. Aga ämmade poksi ma võitsin ära. 🙂

Siia lõppu võin veel avalikustada, palju neid lilli ikka siis tegelikult kulus. Pruudikimpu 25 nelki, üldse kokku 80 nelki, 10 kobarnelki, 25 suurt gerberat, 15 kipslille, värvitud kaseoksi, kolm punti kunstpojenge, pakk salalit, karuheina, sulge, tšikot, 24 meetrit valget paela, meetrite viisi dülli ja siis veel seade aluseid ja oasist. No ja lisaks veel tühjaks joodud pudeleid, lateksvärvi, 21 kunstroosi ja pärleid, paelu, küünlaid. Ilmselt midagi ikka veel. Võib-olla armastust.

Comments on: "Lumesädeluses pulm" (9)

 1. Kaunis pruut kauni kleidiga ja väga ilus põll ja tanu. Kes pruudikimbu sai või oli kahju nii
  ilusat kimpu loopida. Õnne igasse päeva ja kogu eluks!

  • Jah, pruudikimp jäi pruudile endale. Oli teisel päeval ka täiesti värske ja muutumatu. Maha mängiti pärg, mis neile endile Ragne pulmas pähe pandi. Seekord Gaili vennale ja venna pruudile.

 2. Kirjutaja Ka said:

  Seaded on ikka väga-väga kaunid. Pudelküünlad on tuttavad valla sünnipäevalt ja piltnik lausa mu enda kolleeg. Ta settis endale vaba päeva, et pulma pildistama minna (ei küsi ju, kelle). Juba piltidelt näha, et kõik on viimase peal armas ja oli lausa kvaliteetpulm. Õnnitlused ja tervitused värskele ämmale.

  • No järjekordse ämma tiitli eest suured tänud. Katsun ikka tasemel olla. 🙂 Nii et, Gaili…nu pogodi!
   Ja küünalde alused olid ka enne sisse töödeldud ja ette kuulsaks tehtud. Sel päeval, kui nendele järgi läksin, leidsin end igati väljavalitute hulgast. Esiteks võttis Merikese kass mind omaks ja teiseks pühendas Kalju mind oma ametisaladustesse. 🙂 Nimelt pole küünalde paika seadmine just lihtsate tegevuste killast ja Kaljul oli selleks puhuks korralik atribuutika välja mõeldud. Isegi Maarika ei oma täielikku infi sellest. 🙂 Ausalt, päev läks korralikult kirja.

 3. Super! Õnne kõigile!

 4. Õnneseen said:

  Eks ma katsun siis omalt poolt tasemel minia olla, kuidas õnnestub, ei oska ennustada 😉
  Aitähh sulle veelkord, et aitasid meil meie päeva täiuslikumaks muuta nende lilledega, kõik oli lihtsalt super!
  PS! Pruudikimpu me tõesti ei tahtnud visata, kuna hingelähedasem ja emotsioonlsem oli meie jaoks tanutamine ja pruudipärja maha mängimine 😉

  • Miniga on mul vedanud. 🙂 Tanutamine ja pruudipärja maha mängimine olid väga ilusad ja emotsionaalsed ning sobisid väga hästi. Omal ajal säilitasin mina ka pruudikimpu maailmatuma aeg. Selle loopimist siis ei harrastatud ka.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: