Aprillikuised tegemised

Seda peab küll ütlema, et tegemisi on praegu tõesti palju. Päevad mööduvad õunapuude otsas. Tellimisi on palju. Ole vaid asjalik ja jõua teha. Muidu minu tervislikule olemisele on lisandunud peapööritused. Ilmselt on mingid sooned kinni või umbes sest üles vahtimisest. Momendil tegutsen aias, mis pole viimased …kümmend aastat oksasaagi näinud. Puud on maja kõrgused. Pooled lähevad maha jalalt.  Siiani on igal sügisel aias olnud vaid üks õunaplögi maas. Milleks? Milleks on vaja nii palju varandust, kui tarbijaid pole? Puid on vaja hooldada, saak korjata. Igas asjas peaks suutma ikka tasakaalu ning mõõdukust säilitada. Aga eks mitte hooldamise põhjuseid ole igasuguseid. Homme tuleb lõkkemeister aeda. Hea, kui veel sinna vahele mahub, sest oksahunnikud on üüratud. Maha tuleb aga võtta veel 4 puud.

Muidu mulle meeldib olla värskes õhus iseenda peremees. See tegemiste-olemiste vahe enne ja pärast ka. Teen ise muundumismängu ning mingi totakas hasart tuleb sisse ja tahtmine näha inetu pardipoja asemel midagi muud. Selle paiga ilu ja võlu. Kõige raskem küsimus on see, mis see kõik maksab. Et üle ei küsi või endale liiga ei tee, igas mõttes.

Potensiaali on palju. Momendil näen ringi sõites aedades vaid hooldamata õunapuid. Justnagu pulmas pruudipärja ihalejaid. Ring oli suur.

Peagi tuleb välja mõelda vastus, kui hakatakse jälle küsima, kus soojal maal sa seekord suvitanud oled. Jume ju selline kadestusväärne.

Kevad tuleb tõesti. Raplas on ta nii tuntav – lumi sulab, lilled õitsevad, maa taheneb märgatavalt.  Mõnus on vaadata neid vanu aedu, kus sibullilled valimatult igas paigas oma nina mullast välja pistavad. Pakuvad end lahkelt. See-eest koju sõites satun kui teise oblastisse – lumi veel paksult maas ja vett kõik kohad täis. Kask, sindrinahk, on mahla jaotamisega ka nii kitsi; ikka veel ei tule. Või on midagi viltu ses torujupis, mis tüvel sees?

Neljapäeval olen kutsutud Kehtnasse loengut pidama. Kiviktaimlad ja puud-põõsad haljastuses.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Seekord olen natsa ajahädas.

Nädal tagasi sai käidud Viru keskuses Merilen Mentaali aiakujundusraamatu esitlusel. Rahvast oli palju. Tore oli, kuid kõige toredam veel see, et sain uue tuttava Tabasalu kandist. MTÜ Tervendavad Aiad (jummala pärast mitte Kadri Maikoviga seotud) peab loengusarja Tervislik koduaed. Lektoriteks Heino Lepik (Biodünaamiline tarbeaed), Kalju Paldis (Aia energeetiline arhitektuur), toitumisterapeut Ülle Hõbemägi (Köögiviljade tervistavad omadused), loodustohter Tiina Keldrima (Tervisliku toitumise alaseid uudiseid laiast maailmast). Igatahes väga põnev ning vajalik loengusari  ja tänud Sulle, Õnne!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Merilen, kes äsja naasnud Indiast ning peale raamatu ilmumist väidab end tundvat iga päev sünnipäevalapsena. Soovis ta aga kõigile oma tee leidmist ning sellel ennastunustavalt käimist.

Comments on: "Aprillikuised tegemised" (5)

 1. Meil on kaks ….kümmend aastat lõikamata õunapuud, mõlemad ise kasvanud aegadel, kui siin keegi ei hooldanud. Lasengi neil niisama kasvada, sest saak mind eriti ei huvita.

  • mariaias said:

   Jah, ka see on variant. Nende jämedates tüvedes on lugupidamist nõudvat väärikust. Selles lõigatavas aias jääb olude sunnil mõni ka, kuid kuna tegemist linna aiaga ning õunapuud võtnud enda alla kogu aia, siis milleks. Kui nad õunu ei kannaks, siis veel. Keegi peab ka saagi puu alt ära koristama. Kuid ega ma isegi briljantne tüdruk pole – mul jälle kaks pirnipuud sellised isemajandavad.

 2. Kirjutaja Ka said:

  Kas selles töös olevas aias ei teki lootusetuse tunnet, et nii palju teha. See on hea, et Sina aina lõikad-saed ja keegi teine likvideerib oksad. Meil on nüüd ka suuuuuuuuuuuuuuuur oksahunnik ja terve rida kärbitud puid. Üks peaaegu likvideeritud. Mul on hea meel, juba praegu on näha, et valgust ja õhku aias rohkem.

  • mariaias said:

   Minul küll ei teki mingit lootusetust võõras aias, või kui, siis esimese ehmatusega. See tunne võib mind enda aias tabada, kui vaid teistele teen. Endal siiani veel 5 puud lõikamata. Maksmise võimalused annavad mulle puhkust. Vaevalt, et lõpmatuseni suudetakse võõra töö kinni maksta. Okste põletamiseks pole aga vaja spetsialisti kohale kutsuda, seda oskavad teisedki. Tuulest ja päikesest sain aga esimese raksuga elu suurima ohatise moka otsa.

 3. ‘potenTsiaalne’ on see sõna, mille kirjutada tahtsid 🙂 Ära pahanda mu peale, ma olen grammatikafriik ja tead ju küll, et inimene õpib kogu elu 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: