Aprilli viimane päev

Tänases päevas on kõike; tuult, vihma, rahet, päikest. Alles just oli, kui vihm ja rahe tegid ilma halliks ja ligaseks, kui juba särab päike ning kõik piisad puudel värelevad ja sädelevad kui kristallid. Peale vihma kohe paistma hakkav päike pani maa niimoodi aurama, et käisin lähemalt kaemas, mis värk. Oli vaid päikesetule suits. Mulle selline vihmasegune päev isegi meeldib, sest tekib aeg iseendale. Viimasel ajal on olnud nii palju tegemisi, et vajangi vähe puhkust.

Kevad on kummaline – pildil ei oska end demonstreerida. On nii rõõmustav, kui aed on täis õitsvaid sibullilli ja põõsaalused sini-punetavad sinililledest, kuid pilt sellest pole sugugi ilus. Või ei oska mina seda jäädvustada. Järelikult tuleb igaühel isiklikult minna kevadet otsima ja vaatama, mis tunne tekib. Minul tekib. Meeldib ka. Isegi see raagus ja kulune aeg, kus värve tegelikult veel vähe, kuid see vähene rõõmustab seda enam.

Eilne Paka mäe üritus kulges vihmasabinate all. Huvitaval kombel see nagu üldse ei seganud. Rahvast oli rohkem, kui lootsin näha ja üldse oli kuidagi väga mõnus olla. Paka mägi on ilus. Puutumata mets ja sinililled, vahelduv maastik, orus lõkkeplats. Vanapagana kivikülvi üks kividest, mille juures Jüri lugusid pajatama jäi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trepikivi, mille all varandus peidus ootab veel leidjat. Või õigemini seda, kes tagurpidi üle kivi suudab hüpata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mis see siis ikka ära ei ole, kui arvestada seda, et üks nunn kord iidsel ajal oma põlles seda kandis kuni põllepael katki läks. Alles siis tuli tüdimus ja kivi sinna jäi, kus praegugi teda võib leida, varandus all peidus. Ka kadunud Tapupere Mardil olla vene ajal neelud vara järgi käinud. Lasknud teine kivi masinatega vähe eemale nihutada ja kopaga pinnast sobrada. Pole sealt mitte midagi leidnud. No mis ta sealt siis lootis saada, kui üle kivi hüppamist teha ei viitsinud, eks ole.

See-eest mäel endal on munki nähtud liikumas. Ja salauks mäe küljel, kus nad sisse-välja käivad. Et see üks väekas ja salapärane koht on, see on siililegi selge. Igatahes minu väe lihvis selleks korraks puhtaks ja mõned mured sinna maha jäid ka. Lõkke ääres sai kuuma teed juua ja regilaule laulda päris pimedani.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Täna on Andres Ehini pingi avapidustused raamatukogu juures. Eilsed ettevalmistused nägid välja koos autoriga just sellised

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maailmatuma lennukad pingid! Sepp Toomas Tõnissoni tehtud.

Ja veel leidsin ma Rapla pealt ühe vahva postkasti, peremehe enda tehtud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kevadveed voolavad ja on end juba oma tavapärasesse sängi tagasi suutnud mahutada.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kõike seda kohinat on ikka hea kuulatada. Pole oluline, mis kõrgustest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aiaklubiga sai koos istutud, head-paremat maitstud, plaane peetud. Külaliste lahkumise ajaks sättis armunud pardipaar end klubilisi saatma, nii et ma arvan – maine loomisel andsid pardid endast parima.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aga muidu näksin nurmenukulehti, joon ikka veel kasemahla vaheldumisi kõrvenõgeseteega, võileiva peale on panna peale muu juba nii karulauku kui ka sassi lauku. Nägu on päikesest pruun ja huuled paranemas tuule tekitatud ohatistest. Kevad.

Comments on: "Aprilli viimane päev" (3)

 1. Kirjutaja Ka said:

  Tore , et Paka mäe sündmus korda läks. Jüri headuses ei kahelnud hetkegi. Kord isegi mängisin mõttega ka tulla, kuid kogu vaimujõud ja energia kuulus järgmisele päevale, millele vihjasid. Meil läks ka korda.

  • mariaias said:

   Eilne päev oli vindumine, kas võtta tõbi külge või mitte. Täna hommikuks oli klaar, et mitte. Külma sain veidi seal mäel.

 2. Haldjas said:

  Pingikobara avamine oli ,vaatamata kohutavale tuulele, üsna rahvarohke ja südantsoojendav. Sõnavõtud, laulmised, lugemised ,tänukirjade jagamised ja lõkkel pada
  Andres Ehini kokkupandud teeseguga. Peale tundi õues, jätkus sees Kristiina romaani tutvustus. Tasub osta. Ly õnnitlemine algas juba õues ja jätkus sees. Oli igasuguseid esinejaid. Veidi enne üheksat mindi alles kohvile ja sampanjale ja kõrvale kringlit ja ikka
  luuletusi. Olime väsinud ja sinna enam ei läinud. Oli üks väga kena õhtu. Pinkide kohta
  öeldi, et sama keerulised, kui Andreski oli. Istu pingile ja kuula aga luuletusi, mida ta ise loeb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: