Hommik

Mulle meeldib september. Värvid aias lähevad aina mahedamaks ja sulavad rohkem kokku. Kõikjal valitseb küllus ja küpsus. Tirtsud siristavad endiselt, lilled õitsevad endiselt, hilissuvi kestab endiselt. Ööd on sitikmustad ja kui just taevas pilvine pole, säravad sealt vastu tähed. Hommikuti on maas paks kaste ja mõnikord ka udu. Paljajalu käies on jalgadel nii külm, et saad kohe ikka väga erksaks. Hommikust ringkäiku niimoodi tehes lootsin leida mõned teod, kuid tundub, et neile see külm väga ei meeldigi. Ei trehvanud ühtegi. See-eest kaste on hommikustes päikesekiirtes nii lummav ja sädelev.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hiina siidpöörisel on kui helkivad pärlid ridamisi kõrte otsas. Kõrgemad taimed on lausa lookas paksu koorma all. Vaikus. Vaid naabri kukk teeb hääleharjutusi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tiigi vesi on tumesinine ja puhas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maja ees olevas peenras viskab kukerpuu välja oranžikaid toone, samas õitseb ja lõhnab hurmavalt oranžikas roos Westerland. Nendel värvidel on omavahel kooskõla, lisaks ühendab neid veel roomav metsvits Aurea. Okaspuude roheline, kollakasroheline rahustab ja toetab ning see kõik toimub kollaka maja taustal. Nii näen mina.

Mõnus-mõnus on hilissuve kastene hommik ja vaid ühest on kahju, et mul puuduvad kõige selle edasiandmiseks korralikud pildistamisoskused.

Comments on: "Hommik" (4)

 1. Ära muretse pildistamisoskuse pärast. Sõnadega saab kõike ilu veelgi paremini edasi anda, seda Sa ju ometigi oskad.

  • mariaias said:

   Küll ma proovisin seda hiina siidpöörist siit ja sealt pildistada, kuid tulemus pole ikka see. Ja kui kiiresti päike oma töö ära tegi – piisku jäi selle aja jooksul aina vähemaks, kristallid vähenesid. Paks kaste talla all ka aina soojenes. Head pildid on ikka super oskus ja ma naudin neid. Üks palju sisaldav maailm. Õpe ja aparatuur on mulle praegu küündimatus kauguses – kallis. Nojah, ja siis võiksid olla pildid ju ilma sõnadeta.

 2. Kirjutaja Ka said:

  On küll ilus ja tõesti mõnusalt soojad ilmad, aga sügis pole minu aastaaeg. Teeb kurvaks.

  • mariaias said:

   Looduses mulle sügis väga meeldib – värvid, küpsus, rahu. Kuid mingi nukrus, kurbus on selles tõesti. Ka mulle pole need tunded väga võõrad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: