Tõesti, tõesti…

Eile ootas mind üllatus, kui Sulev Järve end telefonitsi tutvustas ning teatas, et Raplast läbisõidul on tal mulle üle anda väike kingitus raamatute näol. Tulbastamiste vastu võitlemise eest, teemaarenduse ja selgituste eest.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olen väga tänulik ja võtan seda suure tunnustusena. Igatahes päev läks kohe helgemaks. Pole see periood mulle sugugi kergelt kätte tulnud, sest sisemised tõrked on mu sees olemas. Olla või mitte olla… Seekordne sõnavõtt sai tänu ilmselt väga soodsale valimiste pinnale laia haarde ja vastukaja ning tundub, et see sai üldse tõukeks, et ka mujal võetakse üha julgemalt sel teemal sõna. Või on see kokkusattumus. Ajendiks olid libaarboristid Meie äri juures, millest esimene lugu, siis järgnes Maire Kõrveri südamelt ära jutt linnapuudest. Kolmas leht oli siis kaheleheküljeline, “Puude hooldus – kuidas tegelikult”  ja Sulev Järve, Väino Eskla raamatu “Puude ja põõsaste lõikamine” põhjal “Suurest puust väike”. No nii, ja tänases lehes kirjutab arborist Heiki Hanso. Seda, mida just, pole veel lugeda saanud.  No mida veel tahta, kui soovid, et su sõnum leviks? Kaasatud on Luua Metsanduskooli jõud, arboristid, raamatu autorid. Puust ja punaseks. Kui mõni arvab, et see jutt on juba ära tüüdanud, siis võib-olla tõesti. Siis vähemalt teate, mis tähendab, kui ma pean Raplas ringi liikudes ükskõik, kus tänaval nägema neid tulbastatud puid. Ära on tüüdanud nende nägemine, mida enamus isegi märgata ei oska ja loomulikuks nähtuseks peab. Ja päris tõega ma arvan, et selline lõikusviis on kuritegu.

Täna avastasin aknast välja vaadates, et veetase kraavis oli tunduvalt alanenud. Lähemalt kaedes, olid elektrimehed kraavi uuesti avanud. Kas nägid, kuidas ma üleeile labidaga käisin üleliigsele veele teed lahti kaevamas või oli see neil iseenesest plaanis. Igatahes olen väga tänulik, töö on korralik ja uppumisoht likvideeritud.

Eile käisin viimaseid plaanilisi roose muldamas. Just nii nagu Rosmakori omadki teevad. Alumised lehed ära, väikesed kuuseoksad vahele, turvas peale kõrgelt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jäme kooremultš on ligane ja hallitab laiaulatuslikult. Ma ei tea, mis sest järgmisel aastal saab ja kuidas see kõik taimedele mõjub. Puudub kogemus. Ja teod on leidnud puukoore all endale sobiva talvekorteri. Loopisin neid hulka välja. Huvitav küll, ala alles suht noor ja juba külalised platsis.

Roomavatele kadakatele toppisin alla peenras olevad dekoratiivsed kivid ja kuuseoksad, et neid maapinnast eraldada. Eks kevad näitab, mis oli seekord hea, mis mitte.

Comments on: "Tõesti, tõesti…" (5)

 1. Kirjutaja Ka said:

  Oled küll tubli. Kui Sina poleks seda algatanud, siis poleks nii pikka mõttevahetust tulnud.

 2. Väga tubli,et jaksasid kadalipu lõpuni vastu pidada.Nüüd peaks rahvas küll valgustatud olema,aga kas ikka on?Lugedes arboristi õpetlikku artiklit mõtlesin,et ilmselt loevad seda artiklit inimesed,keda see teema huvitab,aga kas tulbastajad ka loevad? Kindlasti ei loe need,kes ei pannud isegi tähele,mis tehtud oli,aga kui kasvõi üksainus tulbastaja luges ja mõtles probleemi üle laiemalt,pole su töö tühja läinud!Tubli töö!

  • mariaias said:

   Ega kõik ei loe tõesti, millest on kahju, ja paljudel üldse leht käib? Aga ehk levib suust suhu ka ning nüüd ju teavet antud lausa neljas lehes jutiga, nagu toote reklaam. Ja väga hea, et autoriteedid ka sõna saavad, muidu oleks mul nagu endal puhtalt kana kitkuda. Mu meelest on kõige olulisem vallale signaal anda, sest nende tegevusraadius on kõige suurem. Iseasi kas nad oma egoismis tahavad seda üldse tunnistada ja vastu võtta. Kehtna oma ilmselt elab vanas usus edasi ja ega ma seda meie oma ka hästi usu, talle ju kõik nagu hane selga vesi. Kangust ju küllaga. Eks järgmises kolmapäevases lehes näha, kuidas vastatakse. Aga see on nende endi probleem. Praegu ma arvan, et nad ei julge puud puutuda ka seal, kus peaks.
   Paradoks on see, et mujal peetakse mind puudesõbraks, kuid siinmail justkui pinnuks silmas. Mõni võiks ka vallast tulla tänama, et olid ikka hea asja eest väljas küll, või mis? 🙂 Must huumor. Et uhke Rapla üle?
   Ajalehe toimetus on väga asjalik ja edumeelne mu meelest. Olen neid mitu korda tänanud selle eest, et see asi nii põhjalikult aetud sai. Ja ega see pole minu asi üksi.

 3. Kirjutaja Ka said:

  Lehes teema tõsiselt üleval, aga selles on Sul õigus, et leht käib vähestel, väga vähestel. Nüüd kui ta veel ühe korra peale jäi, langes tiraaž ilmselt veelgi. Aga kõigis maakonna raamatukogudes on see kindlalt olemas, seda loetakse ja ilmselt väiksemates kohtades laenatakse ka koju.

  • mariaias said:

   Mis, kes peale jäi ja mis põhjusel tiraaž langeb? Kas mõtlesid nädalas ühekordset käimist? Mulle küll leht sümpatiseerib. Julge ütlemisega ja ei liputa kellelegi saba. Minu meelest on sisu selle ühekordse käimisega paranenud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: