Nii oligi – su nägu kõlab tuttavalt tõi aiahullu õunapuu otsast alla. Pool puud jõudsin lõigata ka suure südamerahuga. Täitsa mõnus oli ja alla tulemine kutsumise peale polnudki nii väga meelt mööda, kuid… saade on ikka päris vahva. Ja Midsomeris hakatakse ka täna jälle mõrvama. Homme ka päev. Lõikamise tuhin sai eile tuult tiibadesse kui kuulsin, et Küllikil käis õunapuulõikaja. Vaatasin kaheldes järgi raamatust – võis lõigata küll. Novembrist aprillini tee vaba, oleneb vaid temperatuurist. No mida asja mul siis kevadeni oodata. Kondid ka juba peaaegu taastunud drenaažikraavi kaevamisest. Päevad saavad uue näo ja teo. 🙂 Oh, seda õnnist aega küll.

Aiahullus ei ole kergemat sorti haigus. Nähud on püsivad ega kao ära. Selle leevenduseks pole muud teha, kui kihudele alla anda. Muidu ei saa totaalsest rahutusest lahti. Noh, ja milline õnnis nägu vaatab peeglist vastu, kui jälle mingi tegu tehtud saab. Täna külvasin kasvuhoonesse redist ja salatit. Ega seda tea, kas üldse tõusevad, sest aegunud seemned olid. Aga kindlasti oli vaja teha. Mis siin ikka enam oodata, muld ju pehme. Porgandit oleks ka pannud, kui seemet oleks olnud. Vot selline tõbi on siin levimas, kui nüüd kohe talve tulemas ei ole. Külm ja lumi oleksid ainsad päästjad tõelisest hullusest.

Comments on: "Su nägu… tõi (aia)hullu puu otsast alla" (10)

 1. Kirjutaja Ka said:

  Oled ikka täitsa võimatu. Ime, et Sa avamaale midagi ei külvanud. Oled kindel, et tänavu talve ei tulegi? Tubli loomulikult!

 2. Avamaale võib vabalt porgandit külvata. Mul seemet pole. Salatit võib ka talve alla külvata, vähemalt kasvuhoonesse, see ei tee midagi hullu. Eks see talve moodi asi ikka mingil ajal tuleb, aga mis sa ikka hulluga teed.

 3. Aiahullus on tore, loominguline ja kasulik haigus, erinevalt bipolaarsusest, paranoiast, poliitikast jtt. Mina ei loobu!:D
  Väidetavalt võib tõesti plusskraadide juures ka keset talve puid lõigata, kuigi parimaks peetavat augustilõikust, et vesivõsusid ei tule ja puu jõuab haava kinni kasvatada. Tegelikult oleneb õunapuulõikamise parim aeg aedniku võimalustest.
  Head uut aastat!

  • mariaias said:

   Kes pole aiahullusest korralikku maiku kunagi suhu saanud ega see mõista sümptomitest midagi head arvata. Ongi hea, et jaanuar hullule kosutust mõistab pakkuda. Justkui narkolaks narkarile.
   Suvel jõudsin vaid ühe õunapuu ära lõigata, nii palju oli tööd.
   Head aia-aastat!

 4. Yhes antiikses eeposes olevat Trooja Helena kohta read, et “Su pale merele viis tuhat laeva”, Su tänane post kõlas kahtlaselt sama inspireerivalt:)

  • mariaias said:

   Nonäedsiis! Ja sinna nad peagi suunduvadki.:) Vihma homseks ei lubatud, mind võib kindlasti leida puu otsast.

 5. rahutu rahmeldaja said:

  ettevaatust hullud aednikud on juba liikvel või õigupoolest pole liikvelolekut lõpetanudki, oh oleks juba päevad ka pikemad, saaks palju kauem aias hullata, jõudu uueks aastaks 😀

  • mariaias said:

   Naabrid on vähe ärevuses küll. Täna oli imeline sootult kevadine ilm, isegi päikest viskas pilve tagant välja. Linnusirinat oli kuulda kõrvalt puu otsast, soe ja mahe. Udu hakkas tõusma pimeduse saabudes. Ja see pimedus… teda on jätkuvalt liiga palju, võhma jäi üle.

 6. Väga põnev lugemine 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: