Lihtsad asjad

Eile oli Tamaara sünnipäev. Kuna ta soovis kasvõi  midagi minu talvistest varudest, mis mu sahvris leidub, siis arvasin, et üks pihlaka moos sobiks selleks suurepäraselt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rätik pähe ja uus silt selgitustega peale. Et on hea kõhule, parandab maksa- ja sapitalitlust. Vitamiinipomm. Toob majja õnne ja armastust.

Ma muidugi tõsiselt loodan, et sellisena see kingitus ka tarbimist ikka leiab, sest pihlakas on tõesti üks kasulik mari. Aga teine mõte tuli mul veel. On suur vahe lihtsalt niisama asja tegemisel-kinkimisel ja teadvustatud tegemisel. Teadvustatud tegemisel ma panen sinna sisse oma mõtted, soovid ja asjal on teine jume. Ma tähtsustan asja. Toon esile head küljed. Asjal on sisu. See kehtib paljude asjade juures elus. Terje näiteks kasutab käsitöös sümboleid ja kaitsemärgiseid. Ta koob või tikib oma head soovid esemesse. See ese saab topelt tähenduse. Nii ongi olnud, et tema poolt mulle kingitud vilditud sussid punase äärelõngaga kandsin ma ribadeks. Siis ka veel, kui suur varvas välja vaatas ja taldu polnud ollagi. Kaitsemärgistega kätiseid kannan siis, kui mul tõesti on kaitset vaja, rannetel. Ja kätte tõmmates tuleb mul see alati meelde, et need on kaitsega kätised.

Hea on, kui mõistad nii ka aias käituda. Sinu jaoks on sellel või teisel asjal, taimel oma tähendus. Tähtis on see su enda jaoks, mis teine asjast arvab polegi nii oluline. Või teine ei pruugigi sellest aru saada, see pole tähtis. Selle puu istutasin ma siia, sellepärast et… Vesi on selle pärast tiigis puhas et… Ja üleüldse tiik on siin sellepärast et… Suhete nurk saab korda ja… Mulle meeldib siin istuda ja mõelda ning hoida suhted klaarid.

Sellised mängud siis. Eelkõige mu enda jaoks. Sellepärast ongi oluline see isetegemine.

On olnud sulailmad. Sadanud on jäävihma ning lumel paks jääkoorik peal. Kui vett viskad, siis kõik krabiseb. Täna paistab päike, ilm näeb kevadine välja. Tihased laulavad ja külma on 3 kraadi.

Comments on: "Lihtsad asjad" (4)

  1. eve labi said:

    Toredad mõtted, kirjutan alla 🙂

  2. Maailmas pole ainult need asjad, mida saab käega katsuda ja suhu pista, vaid ka need teised, olen yht-teist ise kogenud.
    Maailm on palju helgem ja ilusam, kui oma tegudesse oma hing ja armastus panna. Sa ei jää sellest sugugi vaesemaks, aga maailm saab paremaks.

  3. mariaias said:

    Ja endale tekib südamesse soe tunne. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: