Taaskasutus

Taaskasutus on säästlik, selles pole priiskamist ning on käesolevas hetkes ka moes, kui nii võib öelda. Pealegi oleme me kõik harjunud sellega, sest pole me ju eriti keegi ei tea kui külluslikust minevikust pärit. Ikka oleme kasutanud materjale, mis kergemini kätte saadav. Kuid igal asjal oma komistuskohad. Ei meeldi mulle kohe mitte kuidagi vanadesse autorehvidesse tehtud istutused või muud. Kumm pole looduslik materjal ega sobi kuidagi aeda. Pealegi on ta keskkonda reostav oma mürkidega, mis vihmavee ja päikese mõjul pinnasesse imbuvad. Autorehvidesse tehtavad istutused meenutavad mulle veneaegseid aiaelemente, kus kujundusest  suurt midagi veel ei teatud. Enamasti oli neid näha suurte majade juures. Hää küll, nüüd neid värvitakse (!), setitakse igate moodi, et asi ilusam välja näeks, kuid kas ikka näeb? Üks asi on pilt ja teine tegelikkus. Ainus ümbrus, kus sellised asjad sobida võiksid on autoremonditöökojad. Väga vahvad ja teemakohased oleksid need istutused seal.

Teine asi, millega ettevaatlik tuleks olla on minu meelest need tohutud potitamised terrassidel. Iga taim ise potis. Kas siis tõesti on lihtne neid mitu korda päevas kasta? Tuul ja päike kuivatavad kiiresti. Ja on see siis ilus? Mis siis, et me nii mõnegi välismaise pildi peal seda näeme.

Ja veel. Ma ei näe mingit ilu väljaläinud, surnud puutüükale lillepottide riputamises. Eriti veel, kui need on plastikpotid. Millele tähelepanu viime, kas surnud puule?

Vat siuksed emotsioonid kaunil naistepäeva hommikul ilusate kogemuste sekka. Tuli kohe südamelt ära öelda.

Comments on: "Taaskasutus" (9)

 1. kahe käega kirjutan alla! Ilusat meie päeva! Maurus Koselt

 2. Mul aiatagune tegi ka rehvidest klumpe, nii värvitud kui värvimata, igat moodi ütlemata jube

 3. Rehvide koha pealt olen nüüd küll täiesti nõus aga igasuguste lilleliste puutüügaste või kändudega sõltub minu jaoks asi sellest kuidas ta konkreetsesse kohta sobib ja välja näeb. Puu lagunemine on elu osa ja kui seal mingeid põnevaid samblikke-seeni leidub siis seda uhkem see loomulik lõpp on ja tähelepanu juhtimine täiesti asjakohane. Plastik on muidugi plastik, seda ei tee ilusaks isegi lilled mitte.

  • mariaias said:

   Nüüd selgus, et magistritöö rehvide kasutamise kohta ütleb, et nad on kahjulikud vaid põletades. A mind see ei veena, olgu või magister. Ega ta oma töös ei teinud laboratoorseid uuringuid vaid kasutas varem teiste poolt öeldut. Uusimate uuringute kohaselt eritavad ka karbid, millega sooja toitu koju tood tervisele kahjulikke aineid. Plastikpudelid pole vee elususele head jne. Saati siis veel rehvid. See selleks.
   Puutüükad ja kännud on metsaaias omal kohal küll ja eksponeerimist väärt, kuid ma pidasin silmas eelkõige neid kuivanud õunapuid näiteks, kuhu siis lillepott riputatakse. Enamasti plastikust. No ei ole ilus minu silmale.

 4. rehvid on täiesti out, kõik muu sõltub tõepoolest olukorrast ja sättimisest ja eks ka tegija maitsest

 5. mariaias said:

  Jah, justkui Kristiina kleidike. Kelle seljas out ja kellel mitte. Oleneb, kuidas välja kantakse ja põhjendatud on. Ma ise küll ei kasuta väikeste pottide rivi terrassil. Olen mugav. Mulle meeldib mass või mingi põhjendatud element.

 6. Surnud puu ümbritseb meid ju kõikjal – majad, mööbel ja muu. Miks siis ei võiks üks selline oma aja ära elanud puu olla lilledele toeks? Meil on tagaaias üks vana õunapuu, millest järel ca 1,5 meetrine kaheharuline tüvi. Eelmisel suvel mul rippus seal üks amplilill, sest samas teise õunapuu all oli võrkkiige ja tahtsin sinna veidi värvi. Aga mõtlen, et tahaks panna sinna ühe elulõnga ronima, mis terve tüve ära kataks. Väga praktiline lilletugi, mulle meeldib.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: