Elu nii ja naamoodi

Vahel tuleb ette, et leiad nii hea postituse, et pole mõtet teda ümber kirjutama hakata, vaid paned terves mahus välja. See küll pole puhas aiateema, kuid inimeste teema küll. Keda kõnetab, keda mitte.

http://algused.blogspot.com/2014/03/elu-voimalikkusest-planeedil-maa.html

Eile sai puuritud kaskedesse augud ning lootus oli mahla saada. Võta näpust. Puha kuiv värk. Ma ütleks isegi, et lausa kummaline, sest need peenikesed kasetüükad, mis harvendamise käigus maha sai võetud nutavad kõik. Ma saan aru küll, et kalender näitab nii ja naa, aga ilmaennustuse koha pealt elame umbes 20.-ndas aprillis. Kuidas küll mujal võiks lood olla?

Täna sai naabri juures labidas maasse löödud, et külmumise astet määrata. Päikese käes võib kasvõi maad kaevama hakata, suurte puude varjus on veel külmunud. Tulin koju ja eemaldasin mõnedelt okaspuudelt kuuseoksad. Saagu ise hakkama. Maa pole seal külmunud, lumepeegeldus puudub, juured peaksid vett kätte saama küll.

Tänastest emotsioonidest veel nii palju, et kui kuhugi suurt puud lähed istutama vitsast, siis kujuta alati enne ette, kui suureks ta võiks tulevikus kasvada. Jäta talle tingimata elamiseruumi. Pärast on hilja ja kahju jne. Nii on naabri memm ja taat kõrvuti kaks tamme kunagi istutanud. Kadunud naabrimehe tamm on juba parajalt suur ja memme tamme oma võimsusega lämmatamas. Teha polegi midagi, sest tähendused teistel ju taga. Kurb.

Ja veel ütleks, et õunapuid omaenese tarkusest lõikama minnes tasuks enne ikka asjatundjatelt nõu küsida või internetist järele vaadata, kuidas asi käib. Oi, oi, oi, mida ikka tehakse!

Käin iga päev jalaka all karulauku piilumas, et kas ükskord ometi on lootust end karu moodi kosutama hakata. Täna lõpuks nägin väikseid kikkis otsi  sambla seest end välja pressimas. Nõgesest pole siiani kippu ega kõppu. Tahaks juba. See-eest lõoke laulis kõrgel avarustes.

Üks asi veel: on ilmunud uus aiaajakiri Minu aed, kus siis päris asjalik artikkel sees meie Iivist ja tema nartsissikollektsioonist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: