Sai otsa kollase liblika talv-

keset kulu kui õied on maas

Nüüd lume all lillede varasalv

uut puhkemist ootamas taas.

Sai otsa kollase liblika talv

segi paisates aegu ja hingi.

Lasi loota – on lahkunud külm

loodus soojust ja õisi vaid kingib.

Miks arvad, et nõnda  väärt

su teguviis loodu ees ongi.

Pole inimmõistusel otsa ei äärt

ja südamehäälel tungi.

Selline kurblooline lugu siis täna, mil akna taga keerutab sadada märga lund. Alles kaks päeva tagasi oli väljas 14 kraadi sooja ja õhus laperdasid kollased liblikad. Neil oli isegi, kuhu nestet korjama minna. 13.-ndal märtsil! Jah, mulle see olukord isegi meeldis, kuigi on väga suur märk sellest, et oleme kõige täiega ka ilma vussi keeranud.

Comments on: "Sai otsa kollase liblika talv" (8)

 1. Ilus! Mitte ilm, vaid luuletus 🙂

  • Mulle meeldib selles üks rida, seesama, mis pealkirjaski. Kollase liblika suve on ikka olnud, kuid kollase liblika talve veel mitte kunagi. Ära nägin. Ja kui aus olla, siis eelmine päev ehk esimesena nägin kirjut liblikat lendlemas. Loodan, et nad jõudsid õnnelikult talvekorterisse tagasi. Kollase liblika talv oli see muus mõttes ka. 🙂

 2. Ei ole see inime nii kõikvõimas midagi, et suudaks ilma vussi keerata. Siukseid soojalaineid on olnud ikka aegajalt, meie ilm on läbi aegade olnud üks igavene komejant, kord tuleb soe pahvakas Mustalt merelt ja kord jälle Atlandilt. Oleneb, kuidas tsüklonid tekivad ja mismoodi liiguvad, millal ilmub areenile antitsüklon jne, see on üks igavene peenike värk, tead.

 3. Ma kirjutasin ka kommentaari, aga panin vale meiliaadressi ja see nüüd ootab modereerimist. Ega ma ei tea, kas seegi siin üles hüppab.

 4. Seda ma arvasin kohe, et tekib maharahustajaid, et kõik ok. Aga tegelt pole ühti. See vaid enesepettus. Ilm on siiski sassis ja õiterohkus märtsi algul ei kuulu küll normaalse nähtuse hulka. Ja inimene on võimsam kui arvad teadvat. 🙂
  Aga praegust lund oli maale väga vaja, sest kuivus oli juba liiga suur. Kevadel annab vesi taimedele kasvuhoo sisse ja kevadine suurvesi käib asja juurde.

 5. Ma olen oma töö tõttu vist tonnide kaupa kirjandust selle globaalse soojenemise kohta lugenud ja enamus teadlasi siiski arvab, et inimtegurit on selles alla poole (kuigi sedagi on liiga palju). Teine pool on on ikkagi looduse enda töö, geoloogid-ajaloolased väidavad, et planeet on väljumas väikese jääaja perioodist.

 6. Kirjutaja Ka said:

  Minagi olen lugenud ja kuulnud, et kõiges inimene süüdi pole. Asjad looduses ja maailmas käivad omasoodu. Aga kirju liblikas oli ka umbes nädal tagasi.

 7. Arvamine ja lohutus, et näe, inimene polegi kõiges süüdi on üks igati kasulik arvamus mugavustsoonis edasi olemiseks ja endistviisi toimetamiseks ning toimetamiste laskmises. Ja kui inimtegevuse tagajärjed ulatuvad juba pea pooleni põhjustest, siis on seda ikka väga palju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: