Kevade esimene päev

Päike paistab ja räästad tilguvad. Jääküüned koolduvad maja poole, justkui tahtes seinast tuge saada, et püsima jääda. Öine külmus on taandumas, kuigi lumekoorik on veel täiesti olemas. Päike muudab päeva jooksul lume märjemaks, vesisemaks. Taevas on sini-sinine, linnud laulavad. Ööpäevane ilmamuutus on suur, kõik käib tundidega. Kasvõi temperatuurides. Öösel talv, päeval kevad. Õhtutunnid pakuvad tööd haistmismeeltele – tunned, kuidas maa lõhnab.  Ametlik kevad algab alles täna õhtul enne seitset. Eile oli aga talv ja päev nägi välja selline

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Täna, kevade tulekul on seis selline

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No on ju talv ja kevad ametlikult ära tuntavad? Või on midagi kevades puudu?

Päeva pikkus ei suurene enam kuke sammudega vaid hobuse galopiga. Nii tundub mulle. Ja hea ongi. Alles olid olemas ka täiskuuööd, mil sinkjas valgus muutis ilmaelu salapäraseks, müstiliseks. No nii ilus, et ei raatsinud magama minna. Oleks tahtnud jäädvustada, kuid puudusid vahendid. Peale kesise mälusopi ei mitte miskit. Kuna inimhing ihkab ikka ja alati veel suuremat laksu, kui juba niigi käes, siis lootsin ses öövalguses vähemalt hiilivat rebast või graatsilist sokukest näha. Ei antud. Tühja kah.

Aga muidu istutasin ringi kõik oma toalilled. Viimane, sõrmlehik, sattus olemasolevate olude sunnil vermikomposti. Saab näha, mis see muidu ka kiirekasvuline siis nüüd tegema hakkab. Põrutab laeni välja või? Paar esimest tomatitaime ning petersellid vajavad pikeerimist ja üks kurgitaim ka suuremat potti. Paar päeva tagasi ostsin ära 300 l turbakoti kasvuhoone jaoks, kuna aga maha ei jaksa tõsta, siis loksub teine minuga muudkui kaasa sõita.

Ilus on, hea on, uue elu lõhna on tunda.

Comments on: "Kevade esimene päev" (4)

  1. Mis mullaga neid toalilli ümber istutatakse?

  2. Seekord oli mul käepärast biolillemuld kanasõnnikuga. No üks turbane lugu ja hilisem väetamine vajalik, kuigi jutt ju ilus. Vermikompost meeldis mulle rohkem ja tundus selline nagu üks vana hea asi saab olla. Tunduvalt kallim ka. Mina enam ei oska öelda, mis on see õige ja hea. See viimane ilmselt on. Pole varemalt kasutanud. Võib-olla mõni kommenteeriatest ütleb välja oma tõe, mida siis võimalus kaaluda.
    Igakevadine külvamine on ka õnnetegu, niikaua kui seemnes jõudu jätkub, niikaua ok. Siis võib kasv känguda. Küsimus on mulla kvaliteedis. Sel aastal külvasin biolani külvi- ja pikeerimismulda. Siiamaani veel asi toimib. Kurgi pikeerisin vermikomposti ja paarile tomatile lisasin seda ka.

  3. See turbakott läheb praeguste libedate teedega autos täiega asja ette 🙂
    Mul ka esimesed pikeerimised tehtud, aga ainult lilled, tomatid-kurgid ostame turult.

    • Pipart sulle keele peale! Juba homme hommikul on teed paljad ja laupäevaks on turbakott kasvuhoones. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: