Koduapteek aianurgast

Noh, ütleme nüüd nii, et ma olen noor veel küll, eksole, kuid teadmised aianurgast kuluvad igal juhul marjaks ära. Ja huvi proovimiseks on ka täitsa olemas. Lisaks kuulun ma suhteliselt koonerdajate hulka, kes keemilisele tabletile sugugi raha välja käia ei raatsi. Üpris põnev on ka teada saada, kuidas ja mida lähim loodus meie aitamiseks sisaldab. Noh, et polegi nii, et kask ja hobukastan ja mänd ja kuusk on lihtsalt puud, mis kasvavad kõrgeks, vaid kuidas neist ikkagi abi saab. Ja seda, et umbrohud polegi pelgalt tüütud isendid aias, millede vastu üksnes võidelda tuleb, vaid midagi väga olulist veel. Väidet, et ilu ei sünni potti panna annab ehk kohati ka kummutada. Iluaedki võib pakkuda vajalikku. Ja abi neist tuleb.

Alles hiljaaegu sattus mu kätte selline pealtnäha vanainimestele mõeldud raamat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Luu- ja liigesevalud tulevad ja lähevad, selle tõe oleme ammu selgeks saanud. Sageli piisab aromaatsest ürdivannist, nõgesevihaga vihtlemisest kuumas saunas, nuluõliga määrimisest, meemassaažist ja takjajuurekompressist, et valud kaoksid. Üheksal juhul kümnest kaovad valud kiiresti ja ununevad tükiks ajaks, sest tõhusaid vahendeid leidub igal sammul…” Selline tutvustav jutt tagakaanel. Saadaval näiteks Apollos tükihinnaga 7.15. Tegelik väärtus hulka suurem. Plaanin endale raamatu hankida.

101 tarkust ja rohkem veel. Kõik sinu ümbruse kohta. Miks mitte proovida.

Nädalavahetustel on meil traditsiooniks saunategu. Leilivette läheb männiokkatinktuur või eukalüptiõli, kasevihaga käib vihtlemine ning lõpupoole peale pesemist uuesti lavale ning mee-soolasegu nahale. Hiljem sooja veega lihtsalt kergelt üle loputada. Nahk on kui siid. Kondid saavad leevendust. Mõnus.

Comments on: "Koduapteek aianurgast" (5)

  1. Kirjutaja Ka said:

    Peaks ka seda raamatut hoolikamalt sirvima, sest vanusega hädad tulevad, olgugi et nad esialgu võib-olla välja ei paista. Ehk saaks abi.

  2. Aitäh raamatusoovituse eest, läks minugi järgmisse raamatutellimisnimekirja. Saunata ei kujuta ka mina elu ettegi, ma oleks ammu kondivaludesse ja vereringehäiretesse koolnud. Viid oma müttamisest väsinud kondid lavale ja hommikuks nagu uuesti sündinud 🙂

    • Eelviimane kord sai veel lavale ja lumele kordamööda mindud. Mõnus oli. Kahjuks alustasin sellise karastusega valel ajal – mul vana pouslak veel välja ravimata. Aga see luu- ja liigesevalu on aedniku kutsega kaasnev nähe. Vähemalt mulle tundub nii. Alalõpmata kondid haiged.

  3. Kirjutaja Ka said:

    Nüüd neela tablette himu ja hirmuga! Teised meetmed võta kaasa toetuseks ja juubeliks terveks!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: