Mul siin naabrimees siuke nobenäpp puitehitiste peale. Tegi oma prouale tõelise proua kasvuhoone. Kvaliteetvärk ja kivid maas. Joo kohvi naabrimutiga või kasvata sees taimi.

Nüüd ma siis aitan reklaamida naabrimehe kasvuhoonet, mida talt tellida on võimalik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kokkupandav kasvuhoone on valmistatud okaspuidust mõõtudega 2,3m (kõrgus) x 2,07m x 2,57m. Valmistab veel pool meetrit pikemaid ehk siis 2,3 x 2,07 x 3,1 m. Kasvuhoone on soovituslik rajada vundamendile. Siin fibo-sillustest kruusatäite peale.

Kattematerjaliks klaas või UV-kaitsega polükarbonaatplaadid. Antud juhul klaas. Puidukaitseks kasutatud Pinotex pacet ja värvitud Pinotex classicuga. Põhikonstruktsioon on täielikult kaitstud liistude ja nurgalaudadega. Katusel on liistude ja klaasi vahele pandud tihendid, mis hoiavad ära vihmavee pääsu klaasi ja sarikate vahele. Liiste ja nurgalaudu hea lahti kruvida, kui vaja hooldada. Sokkel on tehtud vertikaalsest või horisontaalsest laudisest või tsementlaastplaadist. Sokkel kaunistab ja kaitseb talvel mahavariseva lume eest.

Kaks suuremat akent, mida on võimalik neljal erineval viisil paigutada.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kasvuhoones sees on äravõetav riiul, mida võib kasutada taimede pikeerimisel või kasvatamisel. Riiuli kõrguse võib ise määrata. Kui taimi sees pole on selle taga väga mõnus istuda ja läbi klaasi aias olemist nautida, kohvi-teed juua. Päikesepaistel hea soe ka tuulise ja külmema ilmaga. Igatahes järgi proovitud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taimed istutatud okaspuukastidesse. Põrandapind kaetud kiviparketiga, mis aitab hoida puhtust ja korda. Hea on samuti teha iga-aastast suurpuhastust, sest kastid on eemaldatavad ja nii on klaase hea pesta. Samuti teeb kahjuritõrje ära tühjas kasvuhoones külm. Kevadel võib varakult alustada, sest pole vaja oodata liigvee äraminekut. Meil siin madalmaades võib sellist probleemi ette tulla.

Kontakti saab telefonil 5121349 või lembit.tubli@gmail.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta on oma proua kasvuhoonele paigaldanud kenasti ka vihmaveerennid.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aiamaja ka veel lisaks. Mõõdud 3 x 4 = 12 ruutmeetrit. Ruumi põrandapind 1,37 x 2,87, kõrgus 2,75 m. Hoone üks osa monteeritakse kokku kilpidest. Terrassi piirded ja sarikad kokkumonteerituna. Terrassiosa põrand on siledast terrassilaudadest – mõõtu saetud. Suletud ruumiosa on põrandalaudadest. Katus OSB plaadist või laudis. Katusekate bituumensindel. Varjualusel mitmeid kasutusvõimalusi (terrass + köök; terrass + tuba; terrass+ panipaik)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Comments on: "Üks uhke kasvuhoonetegu" (8)

 1. Mul peaaegu samasugune, tsuti suurem. Kadunud kaasa jõudis valmis ehitada. On ikka väärt värk see täispuidust värk.

  • mariaias said:

   Siis on Sul tõeliselt vedanud. 🙂 Puit on hea soe materjal, kasvuhoone on seest ka soojem ning sõbralikum puiduga.

 2. Ma loodan, et nad ikka maksid sulle ka selle hea reklaami eest 😀
  A mis need majakesed muidu maksavad? Selline kasvuhoone ajab täitsa isutama 😀

  • mariaias said:

   Kasvuhoone on 1600 EURi, aiamaja ei tea. Reklaam levis tõesti üllatavalt hästi, nii blogis, kui Fb-s. Internetiajastu. Mõne asja võib ikka niisama kah teha, mul oli päris huvitav jälgida, heameel ka.

 3. Ohoh, kui ilus ja kvaliteetne kasvumaja. Rõõm vaadata.
  Hinna yle virisejatele (vaevalt, et nad siin kobisevad, aga ytlejaid on kindlasti) annaks ette puidu, kinnitus- ja viimistlusvahendite, tööriistade-tarvikute, transpordi jm hinnad, pluss asjaolu, et meister ka päris muidu ei tööta, ja paluks lahket arvutustehet…
  Muidu ei teeks teemat, aga. Mind loksutas hiljaaegne juhtum, kus keegi leidis, et mu 2 päeva tööaeg on kokku väärt maksiaalselt 15 euri, et inimesed PEAVAD odavalt osta saama…
  Kui mul pappi vähe, siis teen ise, aga meistrit narrima ja tasuta tööd NÕUDMA ei lähe. Kui ise asja tunned, suudad hiljem paremini valida.

  • mariaias said:

   No täitsa lõpp. 15 EURi pole isegi miinimumpalk päevas. Kui ei ole võimalik maksta, siis pole mõtet ka tahta. Lilleseades olen ma seda palju kogenud. Tahab samasugust kimpu või seadet saada, kui too kallis seal, aga poole väiksema hinna eest. Kui sama ilus välja ei tule, siis lilleseadja professionaalsus küsimärgi all. Selle peale ei tule, et kõik maksab. See on see- tahan saada, aga mitte anda.

 4. Väga ilus. Tahaks ka omale sellise põrandaga sellist putkat.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: