Elu läheb edasi

Tuleb välja, et elu läheb ikka samamoodi edasi, kui enne esimese numbri vahetumist. Käegakatsutavaid ja silmaga nähtavaid muudatusi pole ka ilmnenud, vaid piiri ületus oli seekord tõeliselt keeruliste tunnetega seotud. Vastupunnimist oli rohkem kui asi väärt. Tehtud-nähtud- üle elatud.

Terve aed on nüüd õitsvaid võõrasemasid täis, säravad üldises napikas kevadilus. Kahel pool välisust panin nad kergetesse pesadesse – ikkagi lihavõtted ka varsti platsis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Suhetenurga pada sai õisi täis. Säravad seal aianurgas uhkesti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Terrassi peale jätkus neid ka igatemoodi. Saabusid nad aga sellises karbis, mida ma sugugi ära visata ei täi. Kõigi osalejate äratuntavad näod nelja külje peal olemas Külliki käe abil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ise tehtud kingitusi oli rohkesti ja neid tasub täiesti demonstreerida, sest on tegijaid väärt.  Näiteks lapitekk Leisist, mis imehästi hoopis diivanile sobis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ingridi käte osavusega valminud kaart, mis jääb ilmselt igavesti seda päeva meenutama. Isegi liblika värvil oma tähendus sees. Helle endatehtud kruus saabus täiesti tavalises kotis, mis aga ilukirjas eriliseks sai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Terje vilditud kannusoojendaja, millele tikitud sümbolid kõnelemas ainult mulle omast sõnumit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Ma kõnnin mulle ainuomast rada, kus saatjaks mulle lähedased hinged, juhid, abitoovad väed. Ma tean , et ainus, mida kuulma pean on minu hinge sügavuse hääl, kus kõnelemas minuga mu oma hingesugulased, abitoovad väed. Ma toetun sulle, mu süda, sa hinge kodu. Ja ma lähen, lähen mööda oma elurada, oma teol ja viisil. See mulle ainuomane ja õige.” See on nii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Himaalaja roosisool ja kookospalmi suhkur ning palju sellist veel ilma milleta oleks tõelises jännis. Igatahes suur aitäh!

……….

Hooaeg on täiega alanud. Tööd on rohkesti, rohkemgi kui olen plaaninud. Kusjuures kohati pannakse mind arboristi rolli, mida ma ju ometi pole. Õunapuud on lastud nii kõrgeks kasvada, et nende hooldus pea eluohtlik. Ausalt, see töö pole sugugi köki-möki ja lups ning valmis. Käed ja kaela võtab läbi. Vaid teise tehtuna tundub see lihtne.

Puude-põõsaste-rooside lõikus käib. Avan roose ja teen lõikuse ära. Kel okaspuud veel kaetud, siis tasub lõpetada see poputamine. Maa ammu sulanud, katete all haudumus tekkimas. Kasvuhoones on redis, rukola, salat tõusnud, aknalaual tomatitaimede mets ja kurgil viljad küljes. Aed on sibullillede õisi täis. Lisaks rohketele krookustele õitsevad isegi kirgaslilled ja kobarhüatsindid. Hambuslehine kerapriimula alustas ilutsemist. Sinililled, lumi- ja märtsikellukesed jätkavad ikka veel. Kevade kohta imeliselt õierohke. Olen avastanud enda jaoks krookused, kavatsen sügisel neid veel juurde hankida. Head madalad kevadised õitsejad ning nende koltuma hakkavad lehed on ka vähem silmatorkavad kui tulpidel-nartsissidel. Varajase kartuli panen täna turbakasti eelidanema. Lõpuks ometi tärkab karulauk, kel karudelegi jõudu andev võime sees.

Pardipaarist on päris hästi kasu olnud. Igal kevadel on tiigi puhastamisega tükk aega mässamist. Sel kevadel on tiik puhas – nahka panevad kõik vetikad ja muu sodi, mis põhjast kerkimas. Kolmest kasest üks tilgutab väsimatult mahla nõusse. Teised on end peaaegu lukku keeranud. Vihmasadu laseb murul rohelisemaks minna ja esimene tigu sai looja karja saadetud. Vat sellised uudised siis.  Elu läheb tõesti edasi.

Siia lõppu Louis Armstrongi austus elule, maailmale  What  A Wonderful World https://www.facebook.com/photo.php?v=10150354864993692&set=vb.151398704892797&type=2&theater

Comments on: "Elu läheb edasi" (4)

 1. Kirjutaja Ka said:

  Väga ilusad muljed. Krookused õitsevad tänavu jah nii kaua, sest on jahe. Mõnel aastal on nad kolme päevaga läbi. Üks on kindel – meil küll veel hüatsindid ei õitse, alles pungas.

 2. mariaias said:

  Hüatsindid on mul ka pungas, kobarhüatsindid aga õitsemas. Igal juhul ime värk, hea, kui sünnipäevaks sinilill end ilmutab. Selline kevadine õiterohkus nii varakult on esmakordne.
  Muljed on jah ilusad. Mõttega ja ise tehtud asjadel on hoopis teine energia sees. Ja tegijad on tunnustust väärt.

 3. Mul on häbi, tõesti, ma ju teadsin, aga… Sa oled alati see, kes olemas, kui vaja ja aitäh selle eest! Ja parimat alati ja kõikjal!!!

  • mariaias said:

   Kevad kiire on, nii tõtled
   pea laiali ja uitel mõtted.
   Kõik on jälle uus ja tärkav
   igat põõsaalust ilu märkad.
   Parim ongi see, et jälle algab
   igat tundehetke kergelt salgad.
   Sala õhkad iga uue õie ligi
   kadund hinges jäine talvepigi.
   Parima ma ikka vastu võtan
   ligi hoides kevades nii tõttan.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: