Töid ja tegemisi

On saabunud töine aeg, kus tegemisi nii palju, et kirjatööks mahti napib. Ometi tahaks nii mõndagi neist salvestada. Täna on külm, vihma- ja lumelörtsine pühapäev. Välja kohe kindlasti ei lähe, seevastu nii mõnigi arvutitöö on ootel. Kolm aialahendust, milledega suht kiire. Vihm ja külm siin vaid toetavad neid tegevusi. Mõtlemisel on ka oma järjekord seatud.

Kasvuhoonest sööme rukolat, redis ja till on kohe tarbimisküpsed, erinevad salatid koguvad hoogu. Kuus tomatitaime võitlevad külmaga, ülejäänud tõin tuppa talvituma. Püvilill on õitsema puhkemas, aegajalt teeb külma öö järel kummardusharjutusi. Muru on roheline, kased hiirekõrvul. Hüatsindid õitsevad. Kui veidi soojem oleks naudiks kevadlõhnu. Aiatagune mets on imeline: valgete kasetüvede taustal toomingate õrn heleroheline, puudealune täitumas kohe-kohe piibelehtede vaibast. Eile tegi vares oraval elu kibedaks ning üleeile oli tervitus kitsekeselt. Aias panin siilipoisile kõrvalhoone alla silgupäid, millest varesed muidugi matti suutsid võtta. Nende tähelepanu oskus väärib tunnustust.

Isa surma-aastapäevaks sai korda tehtud hauaplats ja süüdatud lõpuks ka kõik jõuludeks viidud ja lõpuni põlemata küünlad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Suured pukspuukerad on peale selleaastast talve suhteliselt hästi talvitunud.

Järgmine nädal toob tegemist ka firmale, kus uuendamist-kujundamist ootamas neljane plats.

Tegemised on olnud seinast-seina. Uuselamurajoonis sai abiks käidud trasside haldajal ja mitusada ruutmeetrit muru rajatud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Terve teeäär lõpmatusse ja teine veel ning terve aiatagune paaril majal.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mu meelest täiesti meeldiv või kuidas, kui su aia taha tuuakse muld kohale, aetakse laiali ja külvatakse muru ka veel sisse.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja siis veel see lai teeäärne ja trassipealne ala riisutud ja seeme sisse. Õhtul sai punase lille õliga käevarred ja õlad kokku määritud. Aitas. Päike ja tuul tegid oma töö justkui oleks pikalt puhkuselt lõunamaalt tulnud. Boonus.

Päris armas elurajoon, kuid lausa ehmatas elupuude rohke kasutus. Elupuuhekid kõigis neljas küljes ja nii tervete tänavate kaupa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muud haljastust pea polegi. Kas naabri fenomen – üks teeb ees ja teised järgi? Mõneti võib sest isegi aru saada, sest lagedale põllule rajatud majad-aiad vajavad kiiret tuulekaitset. Kiire kasvuga okaspuud on siin igati teretulnud. Tuul on seal ju üks kõige suuremaid vaenlasi. Kuid maa on ka lubjakivine ja kogu õnn ning õnnetus oleneb veel peale veetud mulla kogusest. Üks selline aed ootab nüüd tänu autol olevale reklaamile abi.

Elu vajab elamist ja pruut tanu alla saamist. Nädal lõppes muude sehkendamiste seas pruuditööga. Valge kalla ja valge roos. See viimane oli küll minu poolt lisatud, sest väikeseõielisest ja kallist kallast üksi täit efekti ei tule.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kallakimp kätte karuheina ja panicumiga, üks roos südameks.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vanale Volgale minu moodi lilletutid peale, peegli juurde ja tagaustele ka. Vast oleks võinud isegi matsakamad olla arvestades auto suurust, kuid polnud nii ka hullu mu meelest.

Lauaseade registreerimislauale kultuurimajas ja tüllide ning kergete roheliste tuttidega tausta kaunistamine. Karuheinast voolas välja lausa süda. Tüllid õnnestus laenata eelmise aasta pulmateost ning Inglistel järel käidud. Õnneks läks, kuigi Age nägi unes, et pruutpaar ei jäänud rahule ning asendas meie ühise pingutustöö sinise läikiva riidega. No mine tea, tagasiside antud juhul nüüd küll puudub. Eks need pruuditööd on ka iga kord  kerge närvipingega seotud – ikkagi teise inimese ainukordne päev ja lootused suured, ettekujutused igal ühel omamoodi. Kuid kui oled lilleseadja ja tahad täit tulemust, ei saa jätta mitte midagi lihtinimese hoolde. Isegi siis, kui vastutust pole.

Raplamaa Sõnumid käisid ka külas ja aiajutt peaks kolmapäevases lehes ilmuma. Kas ma ka midagi uut ja huvitavat suutsin lisada, ei oskagi öelda, võib-olla, et mitte. Kuigi mulle on teema oluline ja sõnum tähtis; loomulik ja looduslähedane mürkideta aed.

Porgand on maas, kuid ülejäänud põllumaa kaevamata. Juba hakkab tunduma, et enda aeda tuleks firma peale palgata, kui vaid raha jätkuks. Mõneti on isegi hea, et külm ei lase kevadel hoogu sisse saada.

…………

Ja nüüd nad saabusid, massiliselt, nagu seened pärast vihma. Tugevad, prisked talve korralikult üle elanud teod. Võttis kohe ahhetama, kui õue sammud seadsin. Esimene väljalaskepäev. Parim talvituskoht on olnud neile okaspuude alune. Korjasin alustuseks kiirelt terve laste mänguämbri täie. Veel üks tegemine juures. Oehh!

 

 

 

Comments on: "Töid ja tegemisi" (4)

  1. Kirjutaja Ka said:

    Pruudikimp ja auto on küll väga ilusad. Sul ikka jätkub seda tööd ja pinget. Mul ka ainult porgand maas ja varsti saab rabarbari kooki. Jõudu tööle!

  2. mariaias said:

    Pinget tuli kolinal Järvekülast uue tellimusega, kus nädalaga vaja aia põhiplaan teha. No tõesti, praegu murran pead, kuidas kõige muu kõrvalt jõuda. Äraütleja ma pole ja nii tekitan endale vaid pinget juurde. Vajan rohkem seedimist ja kaalumist või tuleb selline teguviis minetada.

  3. Mariann, me jäime väga-väga rahule – saal oli imeline ja kõik lilleseaded samuti! Super-super töö. Autokaunistused pidasid kenasti meie sõidule (sh rahele, vihmale, külmale, tuulele) hästi vastu ja saime nendega hiljem ka oma peosaali kaunistada. Pruudikimp oli kaunis ja elujõus ka nädal peale pulmapidu – kohe näha, et hingega tehtud töö. AITÄH 🙂

  4. mariaias said:

    Aitäh Sulle! Pruutpaari rahulolu on kõige tähtsam ja hinnalisem. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: