Üks mu töömees ütles, et kiirem viis enesetapuks on suusahüppetornist alla hüppamine, milleks ennast aeglaselt tööga tappa. Nojah, mul veel lootus kestab, et ikka lõpuks ellu jään, kuigi ülepingest käib pea ringi aegajalt. No see kolmanda eksisteerimise aasta kevad on küll selline, et… Ja seda minul, kes kõneleb elu ja aia nautimisest. Elav näide, kuidas ei peaks. Õppetunde on kuhjaga.

Nüüd saan ka aru, mis vahe on tööandjal ja lihttöölisel. Lisandunud on mure, kuidas jõuda, kuidas paremini, ökonoomsemalt; kuidas nii, et kliendil vähem raha kuluks ja tegija normaalselt saaks. Tegemiste ampluaa on nii lai, et peaaegu kõiki asju teen esmakordselt. Vaja on mõelda pisiasjadeni. Ja ikka tuleb üllatusi ette. Ning see füüsilise töö tohutu hulk!

Päris lõppenud ei ole veel üks surnuaiaprojekt, kus puudu asteplaadid ja leinaläätspuu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Seda küll nüüd vaid pildi peal, sest Eliise aiast sai just leinaläätspuu toodud ja tänasel päeval istutatud. Asteplaate jäängi vist ootama, ei ole ikka veel tulnud. Pikk kitsas krunt. Ära sai kasutatud olemasolevad kirjulehised hostad külje ja otsapeenras ning piklikkust lõhub keraelupuude Tini-Tim peenar. Olemasolev pinnas välja labidalehe sügavuselt, allesjääv läbi uuritud-puuritud. Kasvasid seal naadid, osjad, sõnajalad, pihlenelas – ühesõnaga kõik, mis risoomidega hästi levivad. Peenravaip mitmekordselt alla ja igavene hunnik liiva täiteks. Kõnnitee äärekivid ikka ka ja kitsamad peenra äärteks. Selline rahulik, lihtne ja korrektne. Mulle küll meeldib, Tatjanale ilmselt ka.

Käidud sai veel Hiiu Lõvi Pargis muru õhutamas. Eksklusiiv elurajoon, haljastus korralik ja tasemel. Pildid pole suuremad asjad selles päikeses.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vat sedasi siis. Ristkülikute teema, killustikumultš, ühte taime palju. Mulle meeldib.

Elumaju tuleb juurde. Parasjagu oli valmimas olemasolevate ja ehitatavate majade vahele purskkaevu ja lõviga bassein

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kõik ok, kui mitte arvestada seda, et firma, kes muru rajas oli kas mulla või seemnega alt läinud ning nüüd tuleb üle tuhande ruudu murupinda uuesti oma kulu ja kirjadega teha. Ei kadesta.

Järveküla trassidele meie poolt rajatud muru on juba tõusta jõudnud. Tohutud pikad alad.

Käsil on Stasi täiesti lage aiakrunt, kus segajaks rajatud muru, pidevalt puhuv tuul ja lagipähe paistev kõrvetav päike. Ühe päevaga sai maha pandud 230 hekitaime, lisaks kooritud muru ja viidud asemele kompostmulda. Hekitaimed on istutatud täielikul riisikol, mida võib enda kanda võtta vaid seni veel näppe kõrvetada mitte saanud roheline haljastaja. Suur kuumus, ajanappus, töödega hiljaks jäämine ajapuudusel jne. Ausalt, see kõik tekitab unehäireid ja pea pöörleb vastassuunas. Mida veel võib lisada, et naistel on kassikannatus ja mehed annavad alla. Kui kutt tuleb Tallinnasse tööle vaid 4 tunniks ja siis tuleb ta tagasi transportida, siis naine on nõus vabatahtlikult tööd tegema nii kaua, kuni kõik istikud on mulda pandud. Ausalt, see polnud talle kerge.

Korteriühistu muruplats sai niidetud täna, laupäeval, 33 kraadise kuumusega, teist korda ning muruniiduk tegi mitmeid kordi mõttepause. Selle kevadine murukasv on korralik.

Ees ootab aiaosa kujundus.  Raplas, õnneks. Plaani pole jõudnud korralikult vormistada ning koostööpartner, kel rohkem kogemusi, saab enesekindlalt muheleda. Ullike, ei oska, ei saa hakkama. .Aga mis saab mu enda aiast? Täna sai lisaks küla teenustele veel enda aiale ka tiir peale tehtud, lõpuks. Lillepeenrad on märtsi-aprillikuise rohimisega. Õnneks peavad kõik peale 30 aastase kiviktaimla end veel talutavalt üleval. No kui muru on niidetud, siis pilt on rahustavam. Pean kurja plaani vana kiviktaimla likvideerida. No milleks mulle see naadilevikune vaev?

Postituses pole naljaraasugi. Mina, kes ma kõnelen elu ja aia nautimisest, lasen sel kevadel kui elektrijänku ringi. Ma tean, et ööbik laksutab, kägu kukub, kased lõhnavad kui pöörased, õunapuud, sirelid, kogu maa õitseb. Ma tean, kuid sellest pole sellise tempo juures täit fiilingut. Fiiling tuleb seekord siis, kui töö saab korda, näitab tulemust. Ma tean, et on aasta ilusaim aeg, kuid ma vaid tean seda. Hea seegi.

 

 

Comments on: "Teekonnal kokkujooksule" (5)

 1. Tean, mida sa tunned. Mulgi on aegajalt tunne, et taimeäri alustamisega keerasin oma suved kannikasse. Õnneks aitab klientide rahulolu ja suve teisel poolel, kui kõik enam nii hullusti ei voha, läheb kergemaks

 2. mariaias said:

  Mul sama. Töönarkomaania. Rahulolulaks on päris magus, aga mis hinnaga!

 3. mariaias said:

  Väravasse peaks panema sildi “Ettevaatust, kuri eit!”, siis ehk ei tulda seda seesmist kaost kaema. 🙂

 4. Kirjutaja Ka said:

  Lisaks veel südamevalu tegemata tööde pärast, kui ilm tõesti ei luba aga aega oleks või kui tõesti ei viitsi minna ennast tunnikeseks määrima ja sääskedel pureda laskma. Tõelistel aiahoolikutel vist see viimane tunne puudub.

 5. mariaias said:

  See südamevalu tegemata tööde pärast enda aias närib küll. Nüüd ongi saabunud aeg, kus vaatad aknast, kuidas vihma sajab ja kõik kasvab. Tegelen oma tunnetega nagu muretsemine ja mitte hakkama saamine. No lasen lahti noh. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: