Esimene september aias

Käes on maheduse ja pooltoonide aeg. Minu lemmik. On kuidagi rahulikum, vaiksem, väärikam. Aiaalad, mis korrastad,  püsivad tükk aega korrektsetena, puhtana. Muru ei viska enam nii kiirelt pikkust, kui kevad-suvel ja umbrohigi ei tüki ummisjalu alasid vallutama. Sellise tempo juures teed tööd lustiga ning kui ühest otsast lõpetad on teine ots veel ikka normaalne. No vähemalt normaalsem kui kevadel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vett on tiigis parasjagu ja mõni vesiroos ka veel õitsemas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontpuuhekk on kobe küll, kui värskelt pügatud, kuid pügamine päris tüütu. Vana hekk on laiust lisanud ning eespoolses osas võtab redeli paigutamine omajagu aega. Jätsin küll luues vahed sisse teiste taimedega, kuid ega nad kiitsakad püsi nagu isegi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bergeenia hakkab värvuma. Vana aiavalvur püsib veel tööpostil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ka võnkpärgenelas muudab juba oma värvi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mahedus. Suve kirkad värvid on vähemalt minu aiast kadunud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lisan tasapisi peenrale laiust juurde. Hostadele tuleb midagi päikesevarjuks ette istutada, sest päike kipub isegi minu niiskes aias neile liiga tegema.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hekilooge.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sügisepeenar. Tamaara antud rebasheinataimed on sirgunud mulle suureks rõõmuks.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

See aiaosa läheb täna töösse.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eile pügasin tamme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Väheke diagonaalide teemat ka. Aia ühes otsas on selline teema

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mändide alune paksult lambatatikuid täis. Eile puhastasin ja panin pannile. Täitsa kõlbasid süüa, ainult puhastamise jäljed püsivad siiani kätel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aia teises otsas siis selline uputus. Väga suur õnn see nüüd ka ei ole. Olen jaganud, kuid ala püsib ikka muutumatuna. Häda veel selles, et see pirnisort ei taha sugugi säilida. Juba on seest mädad. Küllus on muutunud juba ülekülluseks mõlemas aia otsas.

Hilissuvi on tõsiselt ilus.

Mida aeg edasi, seda enam mõistad, et tegelikult on see ikkagi su täistöökoht. On ainult su enda võimekuse küsimus, kas jaksad selle kõrvalt ka teisi töökohti pidada. Muidugi, võid seda tööd siin teha ju kuidagimoodi, kuid selleks, et süda rahule jääks võtab ta sult siiski täiega. Nii ma siis mõtlengi nendele, kes siiani aina uusi ja uusi taimi ja istutusalasid loovad, et kas nad ikka teavad, mida nad endale loovad.

…….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Igati väärt päevakübar – särab ja õitseb väsimatult ning seisab korralikult püsti, ei lamandu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ikka ühelt poolt ja teiselt poolt. Peenar sai korda ju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siin ma nüüd imetlen seda aiavärki, kui jälle kord majja löödud. Edevuse laat, ja rõõm ka. Mida tunneb aga aednik, kui saab teada, et tema elutööst hakkab peagi Rail Baltica trass üle sõitma? Just nii on juhtumas Ahto Ruudu maja ja aiaga. Mismoodi on seda võimalik üldse korvata? Mida asja see trass siis nüüd nii head meie eesti rahvale tegemas on, et selliseid ohvreid pole paljuks tuua? Kui suur õnn me õuele kukkumas siis on? Miks peab nii inimene kui loodus taanduma kellegi ärihuvide ees? Andke andeks, aga mulle see küll ei meeldi mitte üks raas.

 

Comments on: "Esimene september aias" (4)

  1. Kirjutaja Ka said:

    Ainuke asi, mis mulle sügise juures meeldib, on see, et tõesti umbrohi enam lille- ja aedviljapeenraid ei valluta. Viimased muidugi likvideeruvad tasapisi. Pirnid on toredad, kas neist mahla ei anna teha?

  2. mariaias said:

    Pole millegagi teha ja nüüd juba hiljaks ka jäänud. Ilmselt kompostimaterjal.

  3. Hilissuvi on ilus ja hillitsetud. Mul vedelevad samamoodi õunad, keegi neid ei söö ja mahlaga mässamiseks pole aega ega ka hilisemat hoiukohta…

  4. haldjas said:

    Mis umbrohi, mis õunad? Mõni mure! Sügis on täiega ilus. Vaata aeda mis nurga alt tahes, ikka kaunis. Elegantselt graatsiline ja iga puu ja põõsas ütleb:vaata, vaata, vaata mind. Kõik nad tänavad sind hoolitsuse eest ja muud pole vajagi. Kui tahad õnnelik olla ühe päeva, joo purju. Kui tahad õnnelik olla ühe aasta, mine mehele. Kui tahad õnneliuk olla kogu elu, kasvata lilli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: