Maaelu

Mulle meeldib elu maal ja sealsed inimesed ka. Selles kõiges on avarust ja ehedust. Koerad, kassid ja muud loomad, suur peenramaa, lopsakad vaarikad ning muud marjapõõsad. Kõik, mis eluks vajalik on olemas ja seda kõige puhtamal kujul. Otsata suur töö on ka, väga suur. Ega siis ilmaasjata ennevanasti neid punapõskseid prullakaid suurema kondiga naisterahvaid hinnatud. Neis oli rohkem jõudu, mis raskele talutööle marjaks ära kulus. Haige oleminegi on seal  liigne luksus – loomad vajavad ju igapäevaselt hoolt.

Meie aiaklubi liige Elve müttab maal. Oskab väga häid kringleid küpsetada ning peale talupidamise hoolitseb ka selle eest, et kõik ta ümber oleks ilus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fuksia oli võimas ja pandud kaunistama vana kändu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Virkliisu laiutas kivide vahel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vesikanepil oli haaret. Kõrgust ka, kuid pildil tundub madal – tegelikult langeb maapind.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lilled ääristamas taluteed.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tagapool asuvad hooned ei kuulu Elvele, kaunis kraavikallas aga küll.

Tegelikult tegin pilte vähe – lihtsalt unustasin ära. Vaatasin ja mõtlesin ja kujutasin teise tegemisi-olemisi ette. Maa oli kohati nii viljakas, et … Meile defitsiitset sõnnikut ju vabalt käes. Aga põhiline, millest tahtsin kirjutada; Elve teeb kodust jogurtit, mis on nii hea (see pole liigne ülistus), et olen sõltuvuses. Mul on ammusest ajast tegemist antibiootikumidest tingitud  kõhu lahtisusega ehk ärritunud soole sündroomiga. Tundlik seedimine. See jogurt on mind aidanud. Parem, kui igasugune tablett. Tarbin seda jogurtit täiesti naturaalselt, sest minu meelest on ta lihtsalt nii hea. Poe maitsestamata jogurt tundub mulle liiga hapu ega kutsu tarbima. Vot nii. Keha teab.

Terje aiast põikasin ka läbi- Terje ise toimetas sel ajal seenemetsas nagu enamus eestlastest.

Lisandunud olid nii mõnedki korda tehtud alad. Teeäärne suurte puude ala kiviaiani.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja vanade palkide ümbrus kõnelemas oma keelt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aeda ümbritsevalt põllust oli kogutud vili ja vaated läksid vabalt edasi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Järjekindlalt pügatud männid kui rohelised kivimürakad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Terje uus viis kiviktaimlat teha – püsti asetsevate kivide vahele luua mägitaimede kodu. Sellel pildil veel poolik, kuid juba ta oli käinud Sveta juures taimerallil ja õhkas rahulolevalt telefonis vastu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuulus kuivjõgi, mis on tänaseks kasvuhoo täiega sisse saanud ning näitab kogu oma võimsust. Häda vaid selles, et pildi tegemine sellest täit ülevaadet ei anna. Õiget nurka tabada on raske. Tuleb oma silmaga näha.

Fragmendid sellest:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kõrreliste graatsia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Küünlad püsti äädikapuul.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuivjõe väline külg.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Villane liivatee kui nahk kaitsmas maapinda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aiapink ootamas puhkajat – vähemalt on alati valmis toetama.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maja ja aed – tohutu elutöö on saanud valmis. Pidev loomine ja looming, rahutus ja rahulolu, uue loomine, ilu loomine. Pidev hool ja armastus maa ja taimede vastu. Ilu nägemine ja teistele pakkumine. Üks paik siin maa peal on saanud paradiisi ilme. Kas saab olla midagi tänuväärsemat ja vajalikumat, kui ilu su ümber? Täna läheme Ahto juurde.

 

 

 

 

Comments on: "Maaelu" (5)

 1. Ilu on tõesti hädavajalik, ilma selleta oleks maailm hall, värvitu ja masendav.
  Seda kuivjõge olen alati piltidelt imetlenud ja kergelt kade olnud, et endal pole puhast füüsilist võimekust sellist asja rajada. Kadedust küll heas mõttes, nii ilus, kui kellelgi on.

 2. mariaias said:

  Minu aias muutuks kuivjõgi ajuti pärisjõeks – sinisavi talletab vee, kui äravoolu pole. Aga eks ta oleks üks huvitav pinnavorm olnud aias küll. Tulnuks rajamise alguses selle peale kohe mõelda ja mehhaniseeritult tegutseda. Nüüd on nagu on. Enam vast ei jaksaks samuti luua, puudub ruum ja vajadus ka. Aga kel kõik tingimused sobivad – proovigu järgi.

 3. haldjas said:

  Jogurtit sain minagi, on tõesti väga hea. Terje aeda nägin siis, kui kuivjõe taimed alles tited olid. Tõesti lummavalt ilus. Ehk õnnestub ka lähedalt kaeda. Nüüd kus külm lilledest üle on käinud, hakkab põõsaste uhkeldamine sügisvärvides. Tõline iludusvõistlus. Hea, kui keegi
  ainult ise ei naudi, vaid ka teistele vaatamist pakub.Tänud selle eest ja Terjele jõudu ja tervist edasi toimetada. On mida vaadata.

 4. rahutu rahmeldaja said:

  Eestlastel on vist mingi eriline aiasoolikas ja ilumeel on ka üle maailma keskmise 🙂 teiste aedades on ütlemata tore käia, olgu siis või virtuaalselt, jaksu kõigile tublidele ilutegijatele

 5. Kirjutaja Ka said:

  Imetlus- ja kadestamisväärne, kui palju andekust, töökust, tahet, aega, armastust ja mida kõike veel on inimestes kõige selle loomisel. Jõudu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: